Cum a fost salvată vânzătoarea din Maramureș din mâinile agresorului. „Era tăiată la tendon”

×
Publicitate

Un alt atac sângeros a avut loc în plină zi, în judeţul Maramureș. O femeie de 36 de ani a fost înjunghiată de către un bărbat în vârstă de 40 de ani.

A fost salvată de un martor care a asistat, alături de cei doi copii, la întreaga scenă. La scurt timp după atac, agresorul şi-a luat viaţa. Femeia este în afara oricărui pericol, însă a rămas internată în spital .

Tragedia a avut loc pe o stradă din localitatea Dragomirești. Un localnic care era în trafic a văzut cum agresorul urmăreşte victima cu un cuţit şi o ameninţă cu moartea. Martorul a reuşit să îi salveze viaţa femeii, după ce unul dintre cei doi copii, aflaţi în autovehicul, a deschis portiera maşinii şi l-a lovit pe individ în plin în momentul în care acesta urmărea femeia.

Martor: "Când am ajuns eu, am văzut că are cuţitul în mâna şi m-am dus către el să-I zic să nu dea în ea ,să îl blochez cu maşina. poi ai realizat..ba da, ca pe asta o omoară."

Salvatorii au reuşit să o tragă pe femeie în maşină şi să o scape de bărbatul care a înjunghiat-o de 2 ori, în abdomen şi în mână.

Martor: Copilul meu l-a văzut şi a deschis portiere şi a dat cu uşa în el şi a tras-o pe femeie în maşină şi am tot mers la spital.
Reporter: Şi femeia în ce stare era?

Martor: Era tăiată la tendon şi la abdomen, era conştientă şi tot zicea, copila mea, să nu-i omoare fata. Nu era nimeni la magazin, numai ei doi.

La scurt timp agresorul şi-a pus capăt zilelor pe aceeaşi stradă. Femeia a fost transportată la spital, şi se afla în afara oricărui pericol.

Ionela Cozma, purtător de cuvânt IPJ Maramureș: "Cadavrul acestuia a fost transportat la morga spitalului în vederea efectuării necropsiei şi stabilii cu exactitate a cauzei morţii."

Acum oamenii legii trebuie să afle de la ce a izbucnit conflictul.

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
Ministrul Proiectelor Europene răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane euro”

Ministrul Proiectelor Europene, Dragoş Pîslaru, răspunde acuzaţiilor unor „domni din cauza cărora România a pierdut 458,7 milioane Euro”, potrivit cărora „de vină sunt Bolojan, Gheorghiu şi Pîslaru”.

Medic ginecolog: „Copiii concepuți în post nu ajung să se nască sau mor în pătuț”. Colegiul Medicilor a deschis o anchetă

Declarații șocante, făcute de un medic ginecolog din Iași, au dus la o anchetă a Colegiului Medicilor.

Petreceri de 1 Mai în Mamaia. Cluburi arhipline, șampanie cu artificii și distracție până în zori, în ciuda vremii reci

Prima noapte de distracție la malul mării din acest an a fost una reușită, în ciuda vremii reci.