Incendiu la Spitalul CFR din Cluj-Napoca, din cauza unui scurtcircuit

62109823
Pro TV

Un incendiu a izbucnit, duminică, în una dintre băile Spitalului CFR din Cluj. Pompierii intervin cu mai multe echipaje, iar trei persoane dintr-un salon au fost evacuate.

ISU Cluj intervine, duminică dimineaţă, pentru stingerea unui incendiu care a izbucnit în una dintre băile Spitalului CFR din municipiul Cluj-Napoca, scrie News.ro.

Incendiul s-a produs la instalaţia electrică, în încăperea aflată la etajul întâi. Din primele date, cauza a fost stabilită ca fiind scurtcircuit electric.

Pompierii au acţionat cu mai multe echipaje, iar trei persoane dintr-un salon alăturat au fost evacuate. La ora transmiterii acestei ştiri, incendiul a fost lichidat, dar se lucrează pentru aerisirea încăperii şi a holului.

În urma incidentului nu au fost înregistrate victime.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Bărbat strivit de camioneta pe care o repara, în Dâmbovița. Martorii au încercat să ridice mașina, dar nu au reușit

Sfârșit teribil, sâmbătă seară, pentru un bărbat de 41 de ani, din Potlogi, județul Dâmbovița.

O vacă a căzut într-un canal din oraşul Moreni. Pompierii s-au chinuit o oră să o salveze

Operațiune de salvare delicată, la Moreni, în județul Dâmbovița.

Liderul grupării de motocicliști „Hell's Angels” din România ar fi negociat uciderea a doi rivali

Liderul grupării de motocicliști „Hell's Angels” din România este acuzat că ar face parte dintr-o grupare internațională de traficanți de droguri și ar fi negociat și uciderea a doi rivali.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.