Internetul gratuit in parcurile din Timisoara ramane un vis frumos.Primaria a uitat de acest proiect

61384516

 A trecut un an de zile de cand primarul Nicolae Robu a declarat ca “in cateva saptamani vom avea internet gratuit in 11 parcuri din Timisoara”. Timpul s-a scurs, iar timisorenii inca nu pot beneficia de wireless in natura.

 Aceeasi promisiune a facut-o si viceprimarul Traian Stoia in urma cu trei luni, insa numarul de parcuri in care se spunea ca vom avea internet gratuit a scazut la a fost scazut la sapte.

Internetul din parcuri trebuia sa fie pus la dispozitie de catre o firma de telefonie mobile, pe baza de sponsorizare. Reprezentantii primariei spuneau in urma cu cateva luni ca au renegociat contractul cu operatorul de telefonie mobila si internetul gratuit reprezenta un bonus din partea acestuia.

Insa, se pare ca totul a ramas la stadiul de promisiune, atat din partea companiei, cat si din partea primariei. Prima nu a montat niciun dispozitiv pentru internet in parcuri, iar a doua a uitat complet sa se intereseze de acest proiect.

Traian Stoia, viceprimarul Timisoarei: “Inca nu stiu ce s-a intamplat. Credeam ca e o companie serioasa, insa nu au mai instalat internet gratuit. Voi verifica si vom vedea ce se intampla”.

Planurile primariei din urma cu un an erau ca internetul sa fie disponibil in mod gratuit in 11 parcuri, plus Gradina Zoologica. Este vorba de Parcul Copiilor, Parcul Rozelor, Parcul Central, Parcul Botanic, Parcul Karlsruhe, Parcul Poporului, Parcul din zona Soarelui, Parcul Alpinet, Parcul Carol, Parcul Silva si Parcul din zona Girocului.

Internet wireless pentru cele mai importante parcuri din Timisoara. Vezi care sunt acestea

In sapte parcuri din Timisoara vom avea internet gratuit! De cand este posibil acest lucru

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Lovitură pentru Cristi Chivu: Inter Milano vrea alt antrenor! ”L-au contactat deja”
NEWS ALERT Lovitură pentru Cristi Chivu: Inter Milano vrea alt antrenor! ”L-au contactat deja”
Citește și...
O moda care a luat nastere la Paris incepe sa faca furori si la noi! Ce inseamna conceptul "Noapte in Alb"

 O modă care a luat naştere la Paris începe să facă furori şi la noi! Este vorba de "Noaptea in Alb", idee care a prins contur la Timişoara, ca "Cina în alb". Cei care au luat parte la petrecere s-au imbracat, din cap până în picioare, în alb.

Au simtit miros de gaz si au intrat in apartamentul vecinului. Ce au descoperit inauntru i-a ingrozit

 Descoperire macabra intr-un apartament din Timisoara. Un barbat de 58 de ani a fost gasit in stare de putrefactie.

Solutia gasita de inspectorii scolari din Timis. Parintii nu vor mai fi nevoiti sa scoata bani din buzunar pentru meditatii

Satui de dezastrele inregistrate aproape in fiecare an la bacalureat, inspectorii scolari din Timis s-au hotarat ca anul acesta e timpul sa gaseasca singuri o rezolvare pentru elevii slabi pregatiti.

Recomandări
Specialiștii români au dat verdictul după ce au analizat artefactele recuperate în Țările de Jos. Când vor reveni în România

Procesul celor trei olandezi suspectați că au furat Coiful de aur de la Coțofenești și brățările dacice a început în Țările de Jos. Noi imagini înregistrate de camerele de supraveghere arată că hoții ar fi stat în muzeu mai puțin de un minut. 

Surse: PSD vrea să îi dea ultimatum lui Ilie Bolojan: demisia până în 23 aprilie. Premierul a mers să discute cu Nicușor Dan

Președintele Nicușor Dan a discutat miercuri cu premierul Ilie Bolojan la Palatul Cotroceni, timp de două ore, potrivit unor surse oficiale.

„Grădinița groazei” din Craiova aparține de Mitropolia Olteniei. „Educatoarea îi punea să se bată între ei”

Este anchetă la o grădiniță din Craiova, după ce mai mulți părinți au depus plângeri pe numele unei educatoare în vârstă de 27 de ani.