Luna martie, favorita cofetarilor. Este indulcita de castiguri
09-03-2011
|
12:41
Cofetarii anunta ca martie este luna vanzarilor: intr-o singura saptamana, incasarile lor au crescut cu aproape o treime. Multi dintre romani au cautat un cadou la indemana, cu care sa nu dea gres, iar prajiturile s-au dovedit inca o data imbatabile.
La Constanta, un val de comenzi i-a facut fericiti pe cofetari. Cei mai multi clienti au cerut torturi cu frisca sau cu ciocolata.
Anul acesta cofetarii au pus pret si pe strategiile de marketing. De exemplu, intr-o cofetarie din Constanta, doamnele si domnisoarele au primit flori de zahar, facute chiar sub ochii lor. Cu vanzari atat de mari, cofetarii spun ca nu se vor mai intalni decat la Paste.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
vanzari,
afaceri,
cofetarii,
8 martie,
Dată publicare:
09-03-2011 05:41
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.