Tanar mort dupa ce a fost prins intre doua masini lovite de un alt autoturism. Cum s-a petrecut accidentul

61853525

Un tanar de 22 de ani a decedat la spital dupa ce a fost implicat intr-un accident rutier, el fiind prins intre doua masini stationate pe marginea drumului, care au fost lovite de un alt autoturism.

Accidentul a avut loc joi dupa-amiaza, pe DN 67, in comuna Bengesti Ciocadia, in urma impactului fiind ranita si o femeie de 45 de ani, care se afla in autoturismul care a lovit cele doua masini stationate pe marginea drumului.

"Doua autoturisme care se tractau unul pe celalalt s-au oprit pe marginea partii carosabile. Conducatorul uneia dintre cele doua masini, un tanar de 22 de ani, s-a dus sa desfaca legatura dintre cele doua masini, moment in care, din spate, a venit un al treilea autovehicul, care a intrat in coliziune cu cele doua masini stationate pe marginea partii carosabile. Tanarul de 22 a fost prins intre cele doua masini, a fost transportat la spital cu leziuni grave, ulterior decedand la spital.

Conducatorul celei de-a treia masini este un barbat in varsta de 53 de ani, din Drobeta Turnu Severin, iar in masina se afla si sotia sa, in varsta de 45 de ani, care este a doua victima, fiind transportata la spital cu leziuni, din primele date, grave", a precizat Andrei Lazar, purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Gorj.

In cauza a fost intocmit dosar penal pentru ucidere din culpa si vatamare corporala din culpa.

Articol recomandat de sport.ro
Cum arată ultima ”bijuterie” lansată de BMW: ”Suntem mai pregătiți ca niciodată pentru viitor”
Cum arată ultima ”bijuterie” lansată de BMW: ”Suntem mai pregătiți ca niciodată pentru viitor”
Citește și...
NATO se pregătește să apere Poarta Focșanilor. „Una dintre cele mai importante zone strategice de pe Flancul Estic”

Ministerul Apărării Naţionale a anunţat că, în perioada 25 - 27 iunie, în România se desfăşoară exerciţiul multinaţional NOBLE BLUEPRINT 2026.

Cui dă statul român peste 560.000 de dolari lunar pentru a păstra buna relație cu SUA. Firma care îi va încasa

Cotroceniul a încheiat un contract de consultanță în relațiile cu Statele Unite, pentru care va plăti nu mai puțin de 565.000 de dolari lunar. Firma americană Eversheds Sutherland va încasa acești bani.

Ce au găsit autoritățile în Sintești, după ce au monitorizat zona cu drone. VIDEO

Garda Naţională de Mediu, împreună cu Poliţia Română şi Jandarmeria Română, a desfăşurat, luni, cea mai amplă operaţiune din acest an, fiind verificate reţelele implicate în depozitarea, incendierea şi valorificarea ilegală a deşeurilor în Sintești.

Recomandări
Calcule. Cât vor câștiga polițiștii și magistrații după noua lege a salarizării. Suma în funcție de grad

Salariile tuturor bugetarilor vor fi recalculate după o formulă prezentată, luni, de ministrul interimar al Muncii. 

Negocieri blocate pentru noul Guvern. Scenariul care se conturează după ce Nicușor Dan a luat în calcul un premier tehnocrat

La aproape trei săptămâni de la demiterea Guvernului Bolojan, președintele a avut o nouă serie de discuții cu câțiva dintre liderii fostei coaliții, dar tot nu s-a concretizat o formulă de guvernare.

„Bomba” de 11 miliarde de lei care va „bântui” bugetul salariilor la stat chiar dacă va fi adoptată o nouă lege a salarizării

Noua lege a salarizării unitare este prezentată de Guvern drept soluția pentru aducerea echității în sistemul bugetar. Însă, chiar dacă reforma va fi adoptată, statul tot va trebui să achite o notă de plată uriașă.