Percheziții la domiciliul unor așa-zise ghicitoare. Două femei au îșelat mai multe persoane cu peste 230.000 de lei

×
Publicitate

Percheziții la Ploiești la domiciliul unor așa-zise ghicitoare. Două femei ar fi înșelat în ultimele luni mai multe persoane, care au dat în total 230.000 de lei ca să își afle viitorul.  

Clienții erau găsiți în urma unor anunțuri postate pe internet. 6 oameni din București, Mureș și Prahova au plătit sume importante ca să afle din cărțile de tarot dacă îşi vor găsi jumătatea sau dacă se vor împăca repede cu persoana iubită.

Când și-au dat seama că au fost păcăliți clienții au cerut ajutorul poliţiştilor. După audieri cele două femei, în vârstă de 20 și 40 de ani au fost reținute sub acuzația de înșelăciune.

 

Articol recomandat de sport.ro
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Key Alves ”rupe” internetul, la patru luni după ce a născut! Cum arată cea mai frumoasă voleibalistă din lume
Citește și...
Un bărbat din județul Giurgiu, rănit grav după ce capul tractor al unui camion a căzut peste el în timpul reparațiilor

Un bărbat din judeţul Giurgiu a fost rănit grav, în timp ce repara un camion. Cricurile au cedat, iar capul tractor a căzut peste el, victima fiind scoasă de către pompieri de sub autovehicul şi preluată de un elicopter.

Primul contract SAFE din România. Autostrada A7 Pașcani-Suceava primește finanțare de 1,16 miliarde euro

Astăzi s-a semnat la Suceava primul contract finanțat prin programul SAFE din țara noastră. Acesta vizează lucrările pentru tronsonul Pașcani–Suceava al autostrăzii A7.

Românii care au vrut să petreacă 1 Mai în Grecia, luați prin surprindere de greve. Întârzieri și curse de feribot anulate

Pentru mii de români 1 Mai a însemnat Grecia, cu insulele din nordul țării, mai ales Thassos. Dar sezonul estival a început cu o grevă în transportul maritim.

Recomandări
Ruptură în Opoziție înainte de votul moțiunii. „N-aș vrea să fim instrumentul prin care partidele își ating obiectivele”

În timp ce majoritatea românilor erau atenți să nu li se ardă carnea pe grătar, pe scena politică a continuat lupta pentru moțiune, prin care PSD și AUR vor să dea jos Guvernul Bolojan. 

Scumpiri la carburanți în minivacanța de 1 Mai. Cât a ajuns să coste un litru de benzină astăzi

Zilele libere au început cu scumpiri în benzinării. După ieftinirile din ultima perioadă, prețurile carburanților au început din nou să urce.

Iranul vine cu o ofertă surpriză pentru Washington. Ar putea debloca negocierile de pace

Iranul a prezentat Statelor Unite o nouă propunere menită să relanseze negocierile pentru a pune capăt războiului în mod durabil, a anunţat vineri presa iraniană de stat, pe fondul impasului privind deblocarea strategicei strâmtori Ormuz, relatează AFP.