O crimă îngrozitoare a zguduit Germania. Un român și-a ucis soția după o ceartă extrem de violentă

62284765
StirilePROTV

Un român de 33 de ani și-a ucis cu sânge rece soția cu trei ani mai mare, în orașul Furth din Germania. Martorii spun că cei doi ar fi avut o ceartă extrem de violentă care a escaladat.

Medicii au găsit-o pe femeie fără suflare. Suspectul a fost încătuşat la faţa locului, iar acum este în arest. Apropiaţii spun că omul ar mai fi ameninţat-o pe victimă cu moartea şi este posibil să fi fost sub influenţa drogurilor.

Mihaela și Cătălin locuiau în Germania de nouă ani și aveau doi copii

Mihaela și Cătălin locuiau în Germania de nouă ani și aveau împreună un băiat și o fată. El, spun apropiații cuplului, ar fi rămas de curând fără serviciu, iar ea nu lucra pentru că avea grijă de copii și primea o indemnizație din partea statului german.

crima germania - 11

Cunoscuții familiei spun că bărbatul ar fi fost dependent de jocurile de noroc la care ar fi pierdut mulți bani.

Apropiat al bărbatului:M-am întâlnit cu el acum, să zic trei luni, am povestit cu el, zicea că a băgat o sumă mare de bani la jocurile de noroc”.

Bărbatul și-ar fi amenințat în trecut soția cu moartea

Mama Mihaelei susține că bărbatul fiicei sale obișnuia să consume și substanțe interzise și, în trecut, între cei doi au mai existat certuri, iar Cătălin și-ar fi amenințat soția cu moartea.

Apropiat al bărbatului: Nu era un tip violent sau un tip pus pe scandal. Vorbea cu drag de copiii lui, de familia lui, era un tip familist. Sâmbătă i-a văzut cineva aici, la un fest aici în Germania și era împreună cu familia, normal, nu știu de la ce ar fi pornit cearta”.

Vecinii cuplului din blocul din centrul orașului Fürth spun că au auzit mai întâi țipete în apartamentul familiei. Oamenii au sunat la poliție, iar agenții au găsit-o pe Mihaela cu mai multe răni pe corp. Echipele medicale nu au mai putut să o salveze.

Într-un răspuns pentru Știrile PRO TV, procurorul șef al Parchetului din Nürnberg-Fürth a transmis că:Suspectul a fost reținut la fața locului fără a se opune. La solicitarea parchetului, un judecător de instrucție de la judecătoria competentă a emis un mandat de arestare împotriva învinuitului din cauza suspiciunii puternice de omor din culpă. Acum este în arest”.

Dacă va fi găsit vinovat de omor deosebit de grav în Germania, Cătălin riscă închisoarea pe viață.

Articol recomandat de sport.ro
Ce este și cum funcționează ECMO, procedura luată în calcul de medici în cazul lui Mircea Lucescu
Ce este și cum funcționează ECMO, procedura luată în calcul de medici în cazul lui Mircea Lucescu
Citește și...
Operațiune uluitoare pentru salvarea pilotului american. Toate avioanele de război trimise acolo, comando pentru recuperare

Donald Trump, alături de consilieri de rang înalt în domeniul securităţii naţionale, a descris în detaliu operaţiunea de recuperare de pe teritoriul iranian a unui pilot american doborât în weekend.

Donald Trump a anunțat că ”întregul” Iran ar putea fi distrus marți seară. Americanii care nu vor război ”sunt proști”

Preşedintele american Donald Trump a declarat luni că "întregul Iran" ar putea fi "distrus" marţi seară, relatează AFP şi Reuters.

Viktor Orban dă înapoi și nu mai acuză Ucraina de tentativa de sabotaj la TurkStream. Serbia: Explozibilii erau din SUA

Viktor Orban dă înapoi și spune că nu știe, de fapt, cine a organizat tentativa de sabotaj a conductei TurkStream. Inițial, premierul maghiar a dat vina pe Ucraina. Serbia a exclus însă orice implicare a Kievului și spune că explozibilii erau din SUA. 

Recomandări
Companiile aeriene românești vor să ceară ajutor de la stat după dublarea prețului la kerosen. Italia impune restricții

Criza combustibililor se adâncește și începe să producă efecte concrete în aviație. Companiile românești iau în calcul să ceară sprijinul Guvernului și al Comisiei Europene. 

Momente critice pentru Mircea Lucescu. Internat la terapie intensivă, medicii caută soluții pentru a-l salva

Sunt momente de mare încercare pentru cel mai titrat antrenor de fotbal al României și pentru familia sa. Internat în secția de terapie intensivă, încă de sâmbătă, Mircea Lucescu este în stare critică.

Premierul Bolojan a cerut controale mai stricte pentru a opri exploatările ilegale la balastiere. Vrea să schimbe legislația

Premierul Ilie Bolojan a cerut intensificarea controalelor la exploatările de agregate minerale și înăsprirea legislației pentru protejarea resurselor naturale, anunță Guvernul.