Un inginer de 48 de ani din Dâmboviţa s-ar fi sinucis. A fost doborât de moartea mamei

×
Publicitate

Moarte cu multe semne de întrebare în Dâmboviţa. Un inginer de 48 de ani a fost găsit fără suflare în casa lui de vacanţă şi toată lumea bănuieşte că omul a recurs la un gest extrem.

Era dărâmat de moartea recentă a mamei şi se temea acum şi pentru tatăl său, povestesc rudele.

Bărbatul, de profesie inginer, era căsătorit şi avea un băiat. Familia e stabilită în Câmpulung, dar are şi o casă de vacanţă în comuna Văleni, unde omul a venit zilele trecute ca să muncească în livada de meri.

Luni, un vecin a încercat să ia legătura cu el şi, când a văzut că nu răspunde la telefon, a mers la el acasă, unde l-a găsit fără suflare.

Rudele povestesc că bărbatul a fost doborât de moartea mamei, iar în ultima vreme era foarte îngrijorat deoarece tatăl său se simţea tot mai rău.

Rudă a victimei: "Supărarea acumulată în timp. Îl avea şi pe tatăl lui foarte bolnav. Suferea foarte mult. Copilul la facultate, o situaţie foarte bună..."

În timp ce apropiaţii cred că grijile i-ar fi întunecat judecata, poliţiştii au deschis o anchetă şi caută şi ei răspunsuri.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

Articol recomandat de sport.ro
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
"Am venit la Fundeni, nimeni n-a putut să-mi zică ce probleme am. Apoi mi-au pus diagnosticul în cinci secunde" Moment de răscruce al marelui anrtrenor român
Citește și...
Un copil de 4 ani a murit sfâșiat de un câine de pază, la un adăpost de animale din Buzău. Băiețelul era nesupravegheat

Caz șocant într-o localitate din Buzău. Un copil de 4 ani a murit sfâșiat de un câine de pază, la un adăpost pentru animale domestice.

Un bărbat din Arad şi-a ars iubita pe picioare cu fierul de călcat. S-ar fi drogat şi ar fi bătut-o cu bastonul telescopic

Un agent de pază din Arad a fost arestat preventiv şi trimis în judecată după ce şi-ar fi ars iubita cu un fier de călcat încins pe ambele picioare, provocându-i acesteia şase leziuni şi cicatrici permanente.

Adolescent din Bihor, tratat inuman de mama sa: bătut cu bâta, ţinut nemâncat şi fără apă şi obligat să doarmă în frig, afară

O femeie din Bihor este anchetată pentru rele tratamente aplicate minorului, fiind acuzată că şi-a abandonat şi agresat copilul. Potrivit anchetatorilor, băiatul a fost bătut, ţinut fără hrană şi apă şi obligat să doarmă afară, în frig.

Recomandări
Un nou draft al legii salarizării bugetarilor. Sporurile scad la 20%, dispare indemnizația de hrană

Noul draft al viitoarei legi a salarizării bugetarilor, care ar urma să intre în vigoare din iulie 2027, prevede reducerea sporurilor, eliminarea indemnizației de hrană și introducerea unui sistem unitar de salarizare în sectorul public.

Barometru INSCOP. Cum ar vota românii în cazul unui referendum pentru demiterea președintelui Nicușor Dan

Institutul de cercetare sociologică INSCOP a întrebat 1100 de români cum ar vota dacă duminica viitoare ar fi organizat un referendum privind demiterea președintelui României, Nicușor Dan.

Cât vor costa în această vară biletele de avion. Zborurile care ar putea fi afectate de scumpirea kerosenului

Problemele din piața carburanților pentru aviație și tensiunile geopolitice internaționale i-au făcut pe mulți români să se întrebe dacă vacanțele de vară ar putea fi afectate de anulări sau întârzieri de zboruri.