Un bărbat de 51 de ani din Dâmbovița a murit în cimitir

×
Publicitate

Un bărbat de 51 de ani, din Dâmbovița, s-a prăbușit în timp ce își ajuta un prieten să repare un cavou, într-un cimitir, iar în cădere s-a lovit puternic la cap.

Tragedia a avut loc în Moreni. Bărbatul a mers împreună cu un prieten și cu fiul acestuia în cimitirul din oraș pentru a-i ajuta să repare un cavou. La un moment dat, omul și-a pierdut echilibrul, s-a prăbușit, iar în cădere s-a lovit de o bucată de marmură.

Bărbatul, în stare critică, a fost preluat de o ambulanță și transportat la spital. Însă, în ciuda eforturilor depuse, medicii nu au reușit să îl salveze.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă și continuă cercetările.

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
Adolescent de 14 ani, înecat într-un lac din Dâmbovița. Trupul neînsuflețit, găsit de scafandri

A vrut să se răcorească în apa unui lac, dar a sfârșit înecat.

VIDEO. S-au bătut cu bâtele în mijlocul străzii. Imagini șocante surprinse în Craiova

Patru autoturisme au fost avariate într-o nouă altercaţie care a avut loc, sâmbătă, în Craiova, între mai multe persoane care au folosit diverse obiecte contondente, acesta fiind al doilea eveniment de acest fel petrecut în zonă, în această lună.

Fata de 17 ani care a fost stropită cu benzină și incendiată este în stare foarte gravă

Fata de 17 ani din județul Mehedinți, care a fost stropită cu benzină și incendiată, se află în stare gravă, iar la această oră ea respiră doar cu ajutorul aparatelor medicale.

Recomandări
Drona doborâtă la Galați pare să fi fost rusească. A zburat zeci de kilometri în 17 minute. Fragmente găsite lângă Corni

O nouă dronă care a pătruns neautorizat în spaţiul aerian românesc a fost doborâtă azi dimineață, în județul Galați. 

Tragedie pe litoral: Un adolescent de 17 ani a murit în valuri la Olimp, iar un tânăr de 19 ani este căutat de scafandri

Deși e steag roșu arborat pe plajele din sud, doi tineri care au intrat în marea furioasă, în stațiunea Olimp, au dispărut în valuri. 

Zi cu 3 incidente pe litoral: O dronă găsită lângă plaja Modern, un obiect suspect la Eforie și o aripă de în largul mării

Pe litoral în Constanța și Eforie două alerte au dus la evacuarea turiștilor de pe plajă! La Constanța în largul plajei Modern aproape de Portul Tomis a fost găsit un fragment de dronă.