O femeie a reuşit să urce cu poneiul în avion. Ce motiv a invocat ca să ia animalul cu ea

×
Publicitate

În Statele Unite, pasagerii unei curse aeriene au avut parte de o surpriză de proporţii la îmbarcare.

Au avut alături de ei un ponei.

Fred - aşa se numeşte căluţul - este un animal de terapie, iar proprietara lui a vrut să demonstreze, astfel, că poate zbura fără probleme alături de ceilalţi pasageri ai unei curse de linie.

Autorităţile aeronautice americane vor să introducă măsuri noi care limitează rasele de animale cu drept de a zbura alături de pasageri, iar experimentul cu poneiul s-a dovedit a fi un succes.

Fred a avut bilet la clasa I, cu spaţiu extra pentru picioare, iar zborul a decurs, bineînţeles, fără întâmplări neprevăzute.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia a prezentat noul Logan! Cum arată și cât costă ”cel mai puternic de până acum”
FOTO Dacia a prezentat noul Logan! Cum arată și cât costă ”cel mai puternic de până acum”
Citește și...
Metoda japoneză care te scapă de dezordine în 30 de minute. Nu vei mai face curățenie la fel ca înainte

La sfârșitul fiecărui an, școlile, birourile și locuințele din Japonia trec printr-un ritual numit oosouji, care înseamnă literalmente „curățenia cea mare”. 

Imagini virale de la o nuntă ca pe vremuri la Iași. Cum a recreat un cuplu farmecul petrecerilor de altădată

Un cuplu din Iași și-a transformat petrecerea de după căsătorie într-un eveniment retro inspirat de nunțile de la țară din urmă cu câteva decenii.

Cros caritabil la Timișoara. Peste 160 de oameni au alergat pentru animalele fără adăpost și au făcut donații

S-a dat startul la Timișoara pe malul Begăi la un cros dedicat animalelor. Au alergat peste 160 de timișoreni, mulți însoțiți de cățeii lor. S-au strâns și donații pentru patrupedele din centre care au nevoie de hrană, sterilizare și îngrijire.

Recomandări
Unde este cel mai greu să trăiești în România. Datele oficiale ale Guvernului despre sărăcie și ajutoare sociale

Datele oficiale ale Guvernului României arată că sărăcia lovește cel mai dur în Moldova, sudul Munteniei și Oltenia, în timp ce orașele mari rămân ferite. Zeci de mii de români primesc ajutor social pentru a supraviețui.

Nava cu focar de hantavirus a ajuns în Tenerife. Șeful Organizației Mondiale a Sănătății: ”Acesta NU este un nou Covid”

Nava de croazieră la bordul căreia a fost raportat un focar de hantavirus a încheiat calvarul voiajului pe mare. Ambarcațiunea sub pavilion olandez a ajuns în insula Tenerife.

Războiul din Ucraina ”se apropie de final”, afirmă președintele Vladimir Putin, ”dar situaţia rămâne gravă”

Preşedintele rus Vladimir Putin a asigurat sâmbătă că războiul din Ucraina „se apropie de final”, criticând ţările occidentale pentru sprijinul acordat Kievului, relatează AFP şi Reuters, potrivit News.ro.