Ce a surprins o dronă în timp ce doi copii se jucau în apă. Reacţia celor care au văzut clipul

62065484

O dronă a surprins imagini înfiorătoare, luni, în timp ce un rechin alb de dimensiuni mari îi urmărea pe doi copii care stateau în apă, aproape de mal.

Momentul în care rechinul se apropie de copii este surprins de o dronă, pe plaja Tuncurry, din Australia, potrivit Daily Mail.

“Imaginile arată încă o dată cum acești rechini nu sunt interesați în a ataca oameni. Ei doar verifică ce este în apă
”, a declarat un videograf.

Din fericire, cei mici nu au pățit nimic, ei au continuat să se joace în apă, nefiind conștienti de prezența prădătorului.

Utilizatorii de pe rețelele de socializare au fost fascinați de imagini și mulți dintre ei au recunoscut ca au devenit agitați în timp ce urmăreau clipul.

Mi se pare că rechinul doar se juca... sau ceva de genul ăsta. Desigur, s-a apropiat destul de mult de copii, dar nu părea că ar reprezenta un risc”, a declarat un internaut.



Rechinii albi au un simț al mirosului foarte puternic, ei pot detecta prada până la aproape patru kilometri depărtare.

Rechinii atacă între 5 și 10 oameni pe an, dar de obicei mușcă doar o dată din curiozitate și se retrag, spun specialiștii.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Un bărbat de 73 de ani a supraviețuit miraculos 4 zile în deșert. Cum a fost salvat

Un american în vârstă de 73 de ani a reușit să supraviețuiască în mod miraculos după ce a petrecut 4 zile în Deșertul Înalt din Oregon, SUA, împreună cu cei doi câini ai săi, relatează The Guardian.

Tânără filmată în timp ce fură, într-o benzinărie din Brăila. Apelul polițiștilor

Poliţiştii din Brăila caută o femeie care a furat, în numai trei minute, alcool, odorizante auto şi scrumiere dintr-o benzinărie din localitatea Viziru.

Ce pățesc femeile care fac plajă nud într-un parc cunoscut din Paris

Francezii care vor să facă plajă nud, într-unul dintre celebrele parcuri din Paris, se plâng că nu se mai pot bucura de liniște din cauza perverșilor care vin să urmărească femeile.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.