Timisoara, in reteaua europeana de incarcare a masinilor electrice. Vom avea 17 statii de alimentare

60483388

 Cei mai ecologisti dintre timisoreni vor avea posibilitatea de a proteja mediul si mai mult decat o pot face acum. In curand, visul celor carora le surade ideea unui autoturism electric ar putea deveni realitate.

 Primarul Timisoarei a anuntat astazi ca pana in anul 2015, in oras vor exista aproximativ 17 statii de alimentare pentru masini electrice. Si totul va fi posibil pentru ca Timisoara va intra in reteaua europeana de alimentare a masinilor electrice alaturi de alte noua state din Uniunea Europeana.

“Daca programul de fonduri europene 2014-2020 va finanta cumpararea de autoturisme electrice pentru transportul in comun, cu siguranta ca Primaria Timisoara va aplica pentru un astfel de program”, a declarat Nicolae Robu.

Acesta este unul dintre pasii pe care municipalitatea ii va face pentru o “Timisoara verde”.

Articol recomandat de sport.ro
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Pedalez pentru Poli – episodul 2! Cati kilometri vor parcurge fanii pe doua roti pentru echipa lor

 Memorabila deplasare de anul trecut, în care suporterii timişoreni au însoţit-o pe ASU Politehnica la Giarmata Vii pe biciclete, nu va rămâne un episod izolat.

A pus in aplicare un plan diabolic.Ce le-a ordonat acest barbat unor asasini platiti cu 41.000 euro

Un caz infiorator cu asasinate comandate si romani in rolurile criminalilor platiti prinde contur in judetul Timis.

Incubatorul e a doua casa pentru copii.Cadoul primit de Maternitatea Odobescu va salva sute de vieti

Maternitatea Odobescu a primit astazi un cadou de care avea mare nevoie. Un nou incubator poate fi folosit acum de catre medici, pentru a salva sute de copii nascuti prematur, in Timisoara.

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.