Canicula afecteaza circulatia tramvaielor la Timisoara. Vezi aici ce modificari au survenit

60591741

 Temperaturile de peste 40 de grade au afectat stratul de izolatie de la baza sinelor de tramvai, pe linia 9 de pe Bulevardul Liviu Rebreanu. Din cauza caldurii, acesta s-a topit si a ajuns sinele mijloacelor de transport.

 Reprezentantii Regiei Autonome de Transport spun ca tramvaiele vor fi inlocuite de autobuze pe linia 9, din Dambovita pana la A.E.M. , pana cand vor fi curatate liniile.

Avand in vedere temperaturile ridicate din ultima perioada, stratul de izolatie de la baza sinei de tramvai de pe bulevardul Liviu Rebreanu s-a topit si a ajuns pe suprafata de rulare a tramvaielor. Pe toata linia tramvaiului 9 (de la statia Dambovita la statia A.E.M.) au fost introduse autobuze care opresc in toate statiile de pe traseu”, au spus reprezentantii R.A.T.T.

Aceasta modificare nu schimba cu nimic programul de circulatie, care ramane acelasi.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Alisha Lehmann l-a uitat complet pe Douglas Luiz: postarea care i-a înnebunit pe fanii fotbalistei sexy
GALERIE FOTO Alisha Lehmann l-a uitat complet pe Douglas Luiz: postarea care i-a înnebunit pe fanii fotbalistei sexy
Citește și...
O moda care a luat nastere la Paris incepe sa faca furori si la noi! Ce inseamna conceptul "Noapte in Alb"

 O modă care a luat naştere la Paris începe să facă furori şi la noi! Este vorba de "Noaptea in Alb", idee care a prins contur la Timişoara, ca "Cina în alb". Cei care au luat parte la petrecere s-au imbracat, din cap până în picioare, în alb.

Au simtit miros de gaz si au intrat in apartamentul vecinului. Ce au descoperit inauntru i-a ingrozit

 Descoperire macabra intr-un apartament din Timisoara. Un barbat de 58 de ani a fost gasit in stare de putrefactie.

Solutia gasita de inspectorii scolari din Timis. Parintii nu vor mai fi nevoiti sa scoata bani din buzunar pentru meditatii

Satui de dezastrele inregistrate aproape in fiecare an la bacalureat, inspectorii scolari din Timis s-au hotarat ca anul acesta e timpul sa gaseasca singuri o rezolvare pentru elevii slabi pregatiti.

Recomandări
Defecțiune la instalația de oxigen a Spitalului Pantelimon, după ce o persoană necunoscută a furat o țeavă și un robinet

Instalaţia de oxigen a Spitalului Pantelimon din Bucureşti nu a funcţionat, joi seară, din cauza unei defecţiuni tehnice. O persoană necunoscută a escaladat gardul, a distrus componente și a furat o țeavă și un robinet. Situația a fost remediată ulterior.

PSD forțează plecarea lui Ilie Bolojan. Mesajul premierului pentru colegii din PNL după întâlnirea cu Nicușor Dan

Se prefigurează o criză fără precedent pe scena politică românească, iar consecințele economice pot fi însemnate. PSD îi va da termen 72 de ore lui Ilie Bolojan să plece din fruntea guvernului, după ce luni, 20 aprilie, îi va retrage sprijinul politic.

România, fostul „grânar al Europei”, a ajuns să importe până și semințele de grâu. Cercetarea și investițiile, ignorate

România a ajuns să importe până și sămânța de grâu. Deși boabele pe care încă le producem în Institutul de la Fundulea, sunt de foarte bună calitate, acestea acoperă puțin peste o treime din necesarul pentru agricultură.