Arestat in Malaezia pentru trafic de droguri, un tanar din Timisoara risca pedeapsa cu moartea

60167965

Legislatia de acolo este extrem de dura, iar persoanele condamnate pentru trafic de droguri sunt pasibile de pedeapsa capitala, anunta oficialii Ministerului Afacerilor Externe.
 

Tanarul de 25 de ani provine dintr-o familie numeroasa si si-a petrecut copilaria in centrele de plasament din judetul Timis. Tatal lui a murit si pentru ca mama nu putea sa-i intretina, cei patru baieti si doua surori au ajuns la o scoala ajutatoare din Timisoara. Ulterior, cei de la Protectia Copilului au decis sa-i transfere pe toti la Centrul de Plasament din Gavojdia. Laurentiu, care era cel mai mic dintre frati, a plecat din centru in anul 2002 si, de atunci, nu se mai stia nimic de el. Acum doua luni, insa, autoritatile din Malaezia l-au arestat cu suspiciunea de trafic de droguri. Conform datelor furnizate de Ministerul Afacerilor Externe, procedura judiciara in cazul sau este in faza de urmarire penala, ceea ce inseamna ca nu s-a pronuntat inca o hotarare judecatoreasca de condamnare.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
FOTO Georgina Rodriguez, răsfăț total pe yacht! Partenera lui Ronaldo știe cum să-și cucerească fanii
Citește și...
O moda care a luat nastere la Paris incepe sa faca furori si la noi! Ce inseamna conceptul "Noapte in Alb"

 O modă care a luat naştere la Paris începe să facă furori şi la noi! Este vorba de "Noaptea in Alb", idee care a prins contur la Timişoara, ca "Cina în alb". Cei care au luat parte la petrecere s-au imbracat, din cap până în picioare, în alb.

Au simtit miros de gaz si au intrat in apartamentul vecinului. Ce au descoperit inauntru i-a ingrozit

 Descoperire macabra intr-un apartament din Timisoara. Un barbat de 58 de ani a fost gasit in stare de putrefactie.

Solutia gasita de inspectorii scolari din Timis. Parintii nu vor mai fi nevoiti sa scoata bani din buzunar pentru meditatii

Satui de dezastrele inregistrate aproape in fiecare an la bacalureat, inspectorii scolari din Timis s-au hotarat ca anul acesta e timpul sa gaseasca singuri o rezolvare pentru elevii slabi pregatiti.

Recomandări
Soluția găsită de Nicușor Dan după consultări: „Varianta care pare să se contureze, un guvern politic minoritar”

Nicușor Dan a transmis după consultările de la Cotroceni că se conturează varianta unui guvern politic minoritar. Președintele le cere partidelor parlamentare să negocieze rapid un acord de susținere pentru viitorul Executiv.

Surse: Cine ar fi favorit pentru funcția de premier după respingerea Guvernului Veștea. Scenariul discutat la Cotroceni

Din declarațiile liderilor politici, cele mai mari șanse pare să le aibă un guvern minoritar. Ori unul format doar din PSD, ori din PNL-USR-UDMR.

Hubert Thuma refuză să plece din partid și îl atacă pe Bolojan: PNL ajunge să conteze la fel de puțin ca USR

Hubert Thuma a transmis un mesaj după ce a aflat că se află pe lista liderilor PNL care ar urma să fie excluși din partid pentru susținerea cabinetului Adrian Veștea.