Timisorenii au batut Dinamo, apoi s-au caftit intre ei

Chivorchian

Dupa o pauza de 45 de ani, FC Timisoara a reusit sa castige in Stefan cel Mare. Banatenii s-au impus aseara cu 2-1 si au sarbatorit cu o bataie intre oficiali.

Timisoarenii au marcat primii, prin Goga, care a evitat offsaidul, a ramas singur cu portarul Curca si a inscris. Al doilea gol al Timisoarei a venit dupa 4 minute, cand Cocis a marcat cu un sut din marginea careului de 16 metri.

Replica dinamovista a venit de la Marius Niculae, care a redus diferenta in minutul 63.

Dupa meci a izbucnit scandalul in vestiarul Timisoarei. Presedintele Chivorchian s-a luat la bataie cu team-managerul Daniel Stanciu.

Sport.ro scrie ca presedintele a fost cel care a pornit conflictul. El i-a anuntat pe jucatori ca vor intra de azi in cantonament pentru urmatorul meci, in timp ce managerul i-a cerut sa ii lase sa se bucure. Chivorchian s-a pus cu picioarele pe Stanciu si a fost oprit doar de interventia jandarmilor.

Top 10 cele mai valoroase cluburi de fotbal din lume!
Lovitură pentru Serghei Șoigu. În Rusia e scandal uriaș, a fost arestată o a treia persoană anchetată în dosarul viceministrului rus al Apărării

"Asa ne bucuram noi, mai spargem o sticla, ne mai trantim. Tot ce conteaza e ca lumea a iesit pe strazi la Timisoara, pentru a sarbatori victoria", a spus Chivorchian mai tarziu.

VIDEO Moment șocant în baschet! I-a dat un pumn unui fan chiar în timpul meciului cu Lakers

Dincolo de fotbal si de fair-play, meciul microbistilor se joaca dupa scenariul violentei peste tot in lume.

Revista Forbes a publicat recent lista celor mai bogate cluburi din lume, luand in calcul toate sporturile. Surprinzator, poate, numai trei echipe de fotbal european au reusit sa intre in top 10.

Emmanuel Macron: Europa ar putea muri. Trebuie să arate că nu este niciodată vasală Statelor Unite

Preşedintele francez Emmanuel Macron a pledat joi pentru o apărare europeană mai puternică şi mai integrată.

Clotilde Armand a fost trimisă în judecată exact în ziua în care şi-a depus candidatura pentru un nou mandat la Sectorul 1

Potrivit News.ro, procurorii au decis, joi, trimiterea în judecată a primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, care este acuzată de folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane.

Ce ar fi provocat gaura misterioasă care a apărut în oraşul prahovean Slănic. „Nimeni nu știe ce e dedesubt”

Este alertă la Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.