Hagi: Nu e decis nimic in Liga I, titlul se joaca!

60419541

Fostul selectioner Gheorghe Hagi spune ca CFR Cluj, Unirea Urziceni si FC Timisoara au sanse aproximativ egale la titlu.

"Nu stiu inca cine va lua campionatul. Tot returul vorbim despre aceleasi echipe. Inca nu e decis nimic, titlul se joaca, dar vom vedea", a declarat Hagi.

Fostul capitan al Romaniei crede ca tinerii fotbalisti trebuie sprijiniti in permanenta pentru a ajunge in varf, cu ocazia Cupei Hagi, organizate in acest weekend.

"Important e ca acesti copii joaca fotbal. Fiecare are calitatile lui si in toate zonele in care am fost copiii au avut conditii bune, terenuri de antrenament. Am intalnit tineri entuziasti, dar important este sa ii sprijinim pentru a ajunge unde vor. Fiecare zona are unul, doi sau trei jucatori buni in echipe. In viitor trebuie sa ne axam foarte tare pe compartimentul juniorilor, sa ii ajutam, sa joace cat mai multe competitii. Usor, usor, o sa iasa sportivi buni care vor reusi sa aiba rezultate bune", a mai declarat Gheorghe Hagi.

Articol recomandat de sport.ro
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Citește și...
Real Madrid a înregistrat venituri record de 1,221 miliarde de euro, deși nu a câștigat niciun trofeu

Clubul de fotbal Real Madrid a anunțat marți că a înregistrat venituri record de 1,221 miliarde de euro în sezonul 2025/2026, în ciuda faptului că nu a câștigat niciun trofeu, transmite AFP.

Infantino anunță că vrea să ”privatizeze” FIFA. Reacție furioasă a UEFA: ”Fotbalul nu este de vânzare. S-a depășit limita”

FIFA propune o asociere cu investitori privați pentru marile competiții, inclusiv Cupa Mondială, ceea ce ar însemna un fel de privatizare a fotbalului la nivel de țări. Proiectul este vehement criticat de UEFA, potrivit căreia FIFA a ”depășit limita”.

Promisiunea făcută înaintea Cupei Mondiale, dusă până la capăt. Ce tatuaj și-a făcut Cucurella după triumful Spaniei. FOTO

Internaționalul spaniol Marc Cucurella a dezvăluit marți un nou tatuaj cu selecționerul Luis de la Fuente pe braț, respectând astfel promisiunea pe care a făcut-o înainte ca Spania să câștige Cupa Mondială.

Recomandări
Corespondență Știrile PROTV din Spania, mistuită de incendii. În urma focului au rămas un peisaj apocaliptic și multă durere

În ultimele ore, pompierii spanioli au făcut eforturi supraomenești ca să aducă sub control incendiile înainte ca un nou val de caniculă să se instaleze în țara iberică. 

România, fără Guvern. „I-aș chema pe cei patru președinți și i-aș închide ca la alegerea Papei, până se găsește o soluție”

După aproape 3 luni de interimat, la Palatul Victoria, social-democrații sunt optimiști că vom avea un guvern înspre finalul verii. 

Operații amânate și pacienți redirecționați după protestul angajaților din sănătate. „Muncim pentru doi, chiar pentru trei”

A fost grevă generală în spitalele din toată țara. Cadrele medicale au asigurat urgențele și doar o treime din cazurile cronice.