Germania a invins Argentina si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale

Messi

Reprezentativa Germaniei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins, cu scorul de 4-0 (1-0), selectionata Argentinei, sambata, la Cape Town, intr-un meci contand pentru sferturile de finala ale competitiei din Africa de Sud.

Golurile au fost marcate de Tomas Muller, in minutul 3, Miroslav Klose, in minutele 68 si 89, si Arne Friedrich, in minutul 74.

Omul meciului a fost desemnat atacantul german Bastian Schweinsteiger. Partida a fost arbitrata de o brigada formata din centralul Ravshan Irmatov (Uzbekistan), ajutat de asistentii Rafael Ilyasov (Uzbekistan) si Bakhadyr Kochkarov (Kirgizstan). Rezerva a fost Jerome Damon (Africa de Sud).

Nationala Germaniei va intalni, miercuri, in semifinalele Cupei Mondiale, reprezentativa care va invinge in sfertul de finala dintre Spania si Paraguay.

NEWS ALERT E gata! Știm prima echipă promovată matematic în Superliga României

Selectionerul Argentinei, Diego Armando Maradona, a declarat ca si-ar da o mana pentru a castiga turneul final al Cupei Mondiale din Africa de Sud, scriu nemtii de la Tagesspiegel.

Soc! Olanda a batut Brazilia si merge in semifinale

Olanda s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins cu scorul de 2-1 (0-1 la pauza), echipa Braziliei.

Spania a invins Portugalia cu 1-0 si merge mai departe in sferturi

Reprezentativa Spaniei, campioana europeana en-titre, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, cu scorul de 1-0 (0-0), selectionata Portugaliei, intr-un meci disputat la Cape Town in optimile competitiei.

Dosarul Mineriadei. Petre Roman şi Gelu Voican Voiculescu, chemați la Parchet. Iliescu, audiat la domiciliu

Fostul premier Petre Roman, Gelu Voican Voiculescu şi fostul director SRI Virgil Măgureanu au fost citaţi, joi dimineaţa, la sediul Parchetului General, pentru a li se aduce la cunoştinţă că au fost puşi din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei.

VIDEO. Moment extrem de bizar, „silenzio stampa”, cu judecătoarea care a întrebat dacă tânărul ucis de Vlad Pascu e în sală

Judecătoarea din dosarul lui Vlad Pascu, Ioana Ancuța Popoviciu, care a provocat furia familiei victimelor după ce a întrebat dacă tânărul mort în accident e în sală, a fost protagonista unui moment foarte bizar, miercuri.

Cum a fost prinsă că a luat mită doctorița ginecolog din Giurgiu. Banii pe care-i avea în buzunar erau marcați

Este anchetă la Spitalul Județean de Urgență din Giurgiu, după ce un medic ginecolog a fost prins în flagrant în timp ce lua mită pentru o operație de cezariană, acoperită de asigurarea medicală.