Argentina-Coreea de Sud 4-1

Ultimul update: Joi 03 Mai 2012 03:32
Data publicarii: Joi 17 Iunie 2010 00:00
Vuvuzele pe strazi

Argentina a invins cu 4-1 in meciul impotriva Coreei de Sud, in grupa B de la Cupa Mondiala din Africa de Sud.

Argentinienii au condus din minutul 17, cand Chuyoung a marcat in proprie poarta un balon pe care il urmarea Heinze.

Dupa alte 14 minute scorul era 2-0 pentru Argentina. Higuain a inscris cu capul, dupa o centrare venita de la Di Maria si prelungita de Burdisso.

Coreea de Sud a redus diferenta la numai un gol in prelungirile primei reprize. Ghinionistul coreenilor, Chuyoung a marcat si in poarta adversarilor.

In minutul 78, Messi are o actiune superba, suteaza la coltul scurt, mingea loveste bara si ajunge la Higuain care o impinge in plasa din 3 metri.

Higuain a inscris a treia oara, pentru 4-1, in minutul 80, dupa o actiune a lui Leo Messi.

Cu doua victorii in grupa B, Argentina este ca si calificata in faza optimilor de finala.

Vuvuzele pe strazi Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Sport.ro

Patru jucatori nord coreeni au fugit. Stiri pe scurt de la Cupa Mondiala
Chile-Honduras 1-0 in grupa H la Cupa Mondiala
Africa de Sud - Uruguay, scor 0-3, in grupa A a Cupei Mondiale
Echipa Chelsea
Chelsea, vizată de o anchetă pentru antisemitism. Ce au făcut suporterii la un meci
Cristina Neagu: ”Psihic sunt bine, aştept să mă operez”
Jose Mourinho, dat afară de la Manchester United după 2 ani și jumătate
Franța a învins Rusia și a câștigat în premieră Campionatul European de Handbal
Cristinei Neagu, despre accidentare: „Este foarte greu să stai pe margine”
România a fost învinsă de Olanda în finala mică și a ratat medalia de bronz
Crina Pintea
Crina Pintea, aleasă cel mai bun pivot de la Campionatul European de Handbal
Simona Halep a câştigat competiţia pentru cea mai frumoasă lovitură a anului în tenis
România - Rusia 22-28, în semifinalele EURO. Vom juca pentru medaliile de bronz
Simona Halep, desemnată în premieră campioană mondială de ITF
Prima reacție a Cristinei Neagu, după accidentarea din timpul meciului cu Ungaria
Primele declarații după accidentarea Cristinei Neagu: “Mă doare foarte tare”