Îngheţata uriaşă preparată la Covasna demnă de Cartea Recordurilor

Un eveniment delicios care nu i-a lăsat reci pe locuitorii din Covasna. Un producător local a făcut o îngheţată lungă de 101 metri şi grea de 250 de kilograme, cu care speră să intre în cartea Recordurilor.

Desertul a fost dus în centrul oraşului şi împărţit gratuit pofticioşilor. Sute de persoane s-au înghesuit să-l guste.

În centrul oraşului a fost amenajat un suport de lemn lung de 101 metri pe care a fost aşezată îngheţata gigant. N-a putut fi preparată la faţa locului pentru că soarele puternic o topea imediat. Aşa că a fost adusă în maşini cu lăzi frigorifice.

Sute de localnici s-au înghesuit să mai prindă câte o porţie din delicioasa îngheţată.

Pentru a sătura pe toată lumea organizatorii evenenimentului se gândesc să facă o îngheţată încă şi mai mare.


Articol recomandat de sport.ro
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Pică transferul la Real Madrid? Iubita l-a dat de gol
Citește și...
Legile europene impun magazinelor din România să asigure produse reîncărcabile. Poți economisi aproape jumătate din preț

Produsele reîncărcabile își fac loc în magazine. Clientul păstrează recipientul și cumpără doar rezerva, care de obicei costă mai puțin. De la detergenți și săpun lichid, până la șampoane, cosmetice și parfumuri, tot mai multe produse se vând așa. 

Aproape 400 de primării au primit 41 milioane de euro pentru incluziune socială: servicii sociale, medicale şi educaţionale

Primele aproape 400 de primării rurale au primit avansurile în valoare de peste 41,2 milioane de euro pentru demararea activităţilor în vederea implementării celui mai mare proiect european de incluziune socială, SCI2000.

2000 de oameni au participat la ”Iași Pride”. Preot: ”Aia nu este iubire, Doamne iartă-mă. Iubirea este între soț și soție”

În jur de 2000 de persoane au participat, sâmbătă, la Iași Pride, paradă aflată la cea de-a șasea ediție. Tinerii au traversat centrul orașului și au cerut respect, siguranță și drepturi egale pentru comunitatea LGBT.

Recomandări
După triumful de la Cannes, filmul „Fjord” al lui Cristian Mungiu intră în cursa pentru Premiile Oscar. Costurile sunt uriașe

După succesul de la Cannes, filmul „Fjord”, regizat de Cristian Mungiu, face un pas important spre Oscar. 

Donald Trump și-a trecut în declarația de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca. 927 de pagini de bunăstare | DOCUMENT

Donald Trump și-a trecut în declarația oficială de avere proiectul Trump Tower din Cluj-Napoca, pe care compania sa de dezvoltare imobiliară urmează să-l ridice în orașul transilvănean. Trump are o avere totală estimată la 6,5 miliarde de dolari.

Bricul Mircea a făcut senzație la parada de Ziua Americii, în New York. ”A fost incredibil!”

Bricul istoric Mircea a participat cu succes la parada organizată de Ziua Americii în New York. Velierul de epocă a putut fi admirat pe râul Hudson timp de 4 ore și poate fi vizitat în Brooklyn până marți.