Statul nu are bani de salarii compensatorii!

60222113

Fostii angajati CFR, nu primesc nici salariu, nici ajutor de somaj! Desi au primit deciziile de concediere pe 8 martie, multi dintre fostii angajati de la CFR nu sunt inca inregistrati la Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca.

Mai mult, sindicatele sustin ca, desi persoanele disponibilizate aveau dreptul la doua salarii de incadrare in momentul concedierii, ceferistii n-au primit nici macar salariul de luna februarie.

Citeste articolul complet pe incont.ro!

Articol recomandat de sport.ro
Fosta iubită a lui Gabi Torje trece printr-o nouă despărțire
Fosta iubită a lui Gabi Torje trece printr-o nouă despărțire
Citește și...
Un sfert dintre părinții români își bat copiii cel puțin o dată pe săptămână. Regula de 10 secunde care poate schimba totul

Deși dăunătoare, violența rămâne o metodă de disciplinare des folosită în familiile din România - arată un studiu recent.

Mai mulți maramureșeni au încasat 1,3 milioane de lei de la stat, cu acte false pentru indemnizații de maternitate

Trei persoane din Maramureș au fost reținute pentru înșelăciune și fals în declarații într-un dosar de fraudă cu indemnizații de maternitate și creștere a copilului. Prejudiciul ar ajunge la 1,3 milioane de lei, potrivit anchetatorilor.

Un septuagenar a fost prins conducând cu peste 170 de kilometri pe oră, pe centura oraşului Târgu Jiu, unde limita este 90

Un septuagenar din judeţul Dolj a fost prins conducând cu peste 170 de kilometri pe oră, pe şoseaua de centură a municipiului Târgu Jiu. 

Recomandări
Acord de pace între Iran și SUA. Ce prevede documentul publicat de Teheran

Agenţia de presă iraniană Mehr a publicat vineri ceea ce a prezentat ca fiind un proiect de acord cu Statele Unite vizând să stabilească un cadru pentru încetarea războiului pe toate fronturile, inclusiv în Liban, informează AFP.

Asociația Română a Băncilor, despre băncile amendate: „România a fost scoasă de pe radarul investitorilor în zona bancară”

Asociaţia Română a Băncilor (ARB) solicită public Consiliului Concurenţei să ofere explicaţii concrete privind modul în care a fost stabiltă vinovăţia celor zece bănci sancţionate pentru manipularea ROBOR. 

Ilie Bolojan: Nu am acordat un vot de susţinere Guvernului Tomac pentru că formula e una de tip paravan care scuteşte PSD

Preşedintele PNL, Ilie Bllojan, a anunțat că PNL nu va vota Guvernul propus de Eugen Tomac.