Nissan a oprit doua fabrici din cauza norului de cenusa!

×
Publicitate

Doua fabrici de piese auto ale producatorului japonez Nissan Motor Company au fost oprite. Oficialii spun ca livrarile de piese auto din Europa sunt de vina pentru aceasta sistare a activitatii.

Nissan a suspendat productia a doua fabrici, miercuri, deoarece senzorii de presiune a aerului pentru anvelope, care trebuiau sa vina din Irlanda, au intarziat in urma restrictiilor de trafic aerian, impuse dupa eruptia vulcanica din Islanda.

Nissan este primul producator important japonez care a recunoscut ca va fi afectat de criza transporturilor aeriene, care dureaza deja de cinci zile si care a afectat atat cursele de calatori si de marfa
 

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Ce plan are Uniunea Europeană pentru reducerea consumului de petrol şi gaze. Obiectivele prezentate pas cu pas

Comisia Europeană pregăteşte un pachet amplu de măsuri menit să accelereze electrificarea economiei europene şi să reducă dependenţa Uniunii Europene de petrol şi gaze naturale, potrivit unui proiect de document consultat de Reuters.

OMV estimează că scumpirea petrolului și gazelor va atenua impactul conflictului din Orientul Mijlociu asupra companiei

Grupul austriac OMV estimează că majorarea prețurilor petrolului și gazelor naturale va compensa efectele negative asupra activității provocate de conflictul din Orientul Mijlociu.

Cele mai mari contradicții și „omisiuni” din Raportul de performanță al Fiscului pe 2025 - Analiză a experților fiscali

ANAF a publicat Raportul de Performanță pentru exercițiul fiscal 2025, un document care evidențiază creșteri importante ale colectării, extinderea digitalizării și intensificarea activității instituției dar în care sunt și omise anumite informații.

Recomandări
Cum a ajuns un pasager să fie aspirat prin hubloul avionului după ce s-a spart geamul. „Jumătate din corpul lui era în afară”

S-a instalat panica pe un zbor dinspre Grecia spre Germania. Un pasager a fost tras prin hubloul avionului după ce geamul s-a spart în zbor. 

Când ar putea Republica Moldova să intre în Uniunea Europeană. Estimarea fostului negociator-șef al României la UE

Fostul negociator șef al României cu Uniunea Europeană, prof. dr. Vasile Pușcaș, a declarat că Republica Moldova ar putea să încheie toate capitolele de negociere cu UE până în 2028.

Motivele pentru care a fost eliberat condiționat Cătălin Cherecheș. Cum a ajuns să iasă din închisoare înainte de termen

Fostul primar al oraşului Baia Mare, Cătălin Cherecheş, a ieşit din închisoare. A fost eliberat condiţionat, după ce a executat aproape trei sferturi din pedeapsa de cinci ani primită în 2023 pentru luare de mită.