Cutremur raportat vineri seară. Ce magnitudine a avut și unde a lovit

62345297
Profimedia

Un cutremur cu magnitudinea 6,2 s-a produs vineri seară, anunță Institutul Geologic al Statelor Unite (USGS).

 

Un cutremur cu magnitudinea de 6,2 grade s-a produs în apele din apropierea Insulelor Kermadec, în nord-estul Noii Zeelande, a anunțat vineri Institutul Geologic al Statelor Unite (USGS).

Epicentrul seismului a fost înregistrat la aproximativ 869 de kilometri nord nord-est de orașul Ohonua din Tonga, la o adâncime de 19,6 kilometri.

În urma cutremurului nu a fost emisă nicio alertă de tsunami. Nu au existat rapoarte imediate privind posibile pagube sau victime, potrivit agenției de presă Baha.

Articol recomandat de sport.ro
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Citește și...
Cine este atacatorul care a înjunghiat 6 oameni pe stradă, în Germania. Suleiman a fost împușcat de polițiști

Şase persoane au fost rănite în atacul cu cuţitul de vineri din oraşul german Mannheim din cursul unei demonstraţii anti-Islam, informează dpa şi AFP.

Momentul în care atacatorul din Germania a înjunghiat oameni pe stradă a fost transmis LIVE pe YouTube. VIDEO

Momentul în care bărbatul care a atacat cu un cuțit mai multe persoane pe stradă, vineri, la un eveniment politic în Germania, a fost transmis LIVE pe YouTube.

Statul NATO care vrea să își facă propria armată de ucraineni: „Am ajuns la concluzia că ar fi mai sigur şi mai eficient”

Ministrul polonez de Externe, Radoslaw Sikorski, a anunţat că ţara sa are în vedere formarea unei unităţi militare ucrainene alcătuite din cetăţeni ucraineni stabiliţi în Polonia şi care au primit din partea autorităţilor de la Kiev ordine de mobilizare.

Recomandări
Două drone UAV, distruse de Armata Română în zona Neptun Deep. Au fost găsite în derivă în Marea Neagră

Două drone UAV, tip Gerbera, au fost distruse în această după-amiază de scafandrii EOD ai Armatei Române, în zona economică exclusivă, la ~90NM distanță travers de Constanța, în zona Neptun Deep, a anunțat Radu Miruță, ministrul interimar al Apărării.

România se pregătește să închidă și Reactorul 2 de la Cernavodă. De unde luăm energie și cum e afectată populația

Criza din energie ia amploare. Estimările actuale ale debitelor Dunării arată că joi dimineață ar putea fi oprit și cel de-al doilea grup de la Cernavodă. Pregătirile au început deja, pentru ca deconectarea să fie una controlată. 

Pîslaru: Zilele următoare sunt decisive pentru Legea salarizării. „Am primit mandat să închid discuțiile cu sindicatele”

Ministrul interimar al Muncii, Dragoş Pîslaru, afirmă că, în urma discuţiilor care au avut loc, marţi seară, la Palatul Cotroceni, pe tema proiectului legii salarizării unitare nu s-a ajuns la un acord.