Berlusconi: Opozitia mi-a manipulat sotia

×
Publicitate

"Opozitia e de vina! Mai precis, stanga vrea sa ma destabilizeze politic in prag de campanie electorala. Si in acest scop au manipulat-o pe sotia mea."

Asta e teoria lui Silvio Berlusconi, al carui divort iminent face sa vuiasca presa din Peninsula de cateva zile.


Teza complotului pus la cale de opozitie a fost iute imbratisata de presa, care il sustine pe seful guvernului de la Roma. Asa ca ziarele brodeaza de zor pe tema unei conspiratii, in care principala arma ar fi chiar sotia lui Berlusconi, Veronica. Aceasta ar fi fost adusa in situatia de a-l ataca public pe tatal celor trei copii ai ei, cu varste cuprinse intre 20 si 24 de ani.

Primul pretext de galceava a fost intentia premierului de a include pe lista de candidati la europarlamentare cateva starlete. Dar picatura care ar fi umplut paharul a fost prezenta lui Silvio Berlusconi la majoratul unei blonde, Noemi.


"Nu pot ramane cu un barbat care frecventeaza minore", a declarat neinduplecata Veronica, fosta actrita, acum in varsta de 52 de ani.

"Sunt prieten cu tatal fetei", s-a aparat Berluosconi, adaugand cu patetism ca "ruptura este ireversibila".

In loc sa-si puna cenusa in cap, seful guvernului a spus ca sotia lui este cea care ar trebui sa-i prezinte public scuze pentru invinuirile aduse. Si nici macar asta nu l-ar imbuna, a adaugat el.

Scenariul imaginat de Berlusconi si aliatii lui este calificat pur si simplu "ridicol si jalnic" de ziarele de stanga.

Silvio, chiar asa de nepoliticos cu Angela si Elisabeta?

Silvio nu mai vrea cu Veronica! Sa isi ceara scuze public, zice premierul

Liderii politici si relatiile lor extraconjugale in timpul mandatului

Berlusconi, "Iisus al politicii italiene", se crede cel mai popular lider!

Vrei sa-l vezi pe Silvio Berlusconi dezbracat?

Lipsa de diplomatie: Silvio Berlusconi face glume despre viol

Sa radem cu Berlusconi!

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Primul european a trait pe teritoriul Romaniei!

Cercetatorii britanici au reconstituit chipul primului european, care a trait in urma cu 35.000 de ani, in muntii Carpati, pe teritoriul actual al Romaniei, anunta Daily Mail.

Un grup de nuntasi, macelarit! 45 de oameni au murit

Noapte sangeroasa intr-un sat din Turcia, situat aproape de frontiera cu Siria. Patru barbati inarmati cu grenade si arme automate au atacat un grup de nuntasi, ucigind cel putin 45 de oameni si ranind alti sase.

Mobila ucide! Nu va lasati copiii nesupravegheati!

Cand parintii isi lasa copiii nesupravegheati, mobila devine unul dintre cele mai periculoase obiecte dintr-o locuinta.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.