Un bunic si nepotul sau au murit electrocutati intr-un accident stupid

60140427

Un barbat de 78 de ani si nepotul sau de 24 de ani au murit electrocutati, in timp ce incercau sa mute un frigider defect.

Cei doi au cazut fara viata pe pardoseala, unde au fost gasiti, cateva ore mai tarziu de una din fiicele batranului.

Cei doi renovau bucataria si se pare ca nepotul s-a apucat sa impinga frigiderul aflat in priza, cand a atins niste fire si s-a electrocutat.

Bunicul, vazand cum nepotul este scuturat de curent, a incercat sa-l traga de langa aparat, insa cand l-a atins, s-a electrocutat si el. Amandoi au murit pe loc.

Cand a venit Salvarea era prea tarziu, cei doi erau morti de mult. Familia a trecut din nou prin clipe grele cand a ajuns acasa sotia tanarului, careia i s-a facut rau si mai apoi mama acestuia care, dupa ce a vazut ce s-a intamplat, a intrat in soc si s-a prabusit in bratele rudelor.

Cand si-a revenit, femeia uitase toata tragedia si le spunea vecinilor ca isi asteapta tatal si fiul, care sunt plecati in oras ca sa se aseze cu totii la masa. Salvarea a fost chemata din nou, iar femeia a fost dusa la spital.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Persoana căutată în barajul Viștea a fost găsită moartă. Era căutată de duminică

Persoana căutată de duminică în zona barajului Viştea, din localitatea Olteţ, a fost găsită decedată, a anunţat, marţi, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Braşov.

Mega terminal la Aeroportul „Henri Coandă”. Proiect de 176.000 mp pentru 30 de milioane de pasageri anual. FOTO&VIDEO

Compania Națională Aeroporturi București a semnat contractul pentru proiectarea noului terminal al Aeroportului Internațional „Henri Coandă” București, marcând lansarea celui mai amplu și complex proiect de infrastructură aeroportuară din România.

Percheziții de amploare în mai multe județe într-un dosar de furt de combustibil din vagoane. Ce au descoperit anchetatorii

Operatiune specială a Poliției Române, marți dimineață! Sunt percheziții la mai multe grupări suspectate de furt de motorină din vagoane.

Recomandări
Cum a apărut anticiclonul care a pârjolit Europa și cum a rămas blocat deasupra României. Explicația valului de caniculă

Suntem prizonierii unui fenomen climatic extrem. O veritabilă cupolă de foc a transformat țara într-un cuptor, cu temperaturi de peste 40 de grade.

Ultima zi în care șoferii mai beneficiază de reducerea la carburanți. Cum ar putea evolua prețurile de la pompă de la 1 iulie

De miercuri, 1 iulie, expiră măsurile de sprijin care au temperat prețurile carburanților după tensiunile din Orientul Mijlociu.

CSAT: aproape 8.000 de militari și polițiști, pregătiți pentru misiuni externe. O parte pot fi dislocați la ordin

La ședința de luni a Consiliului Suprem de Apărare a Țării au fost analizate și obiectivele României la Summitul NATO de săptămâna viitoare, de la Ankara.