Gest extrem. O tanara s-a aruncat in fata metroului la Universitate

×
Publicitate

UPDATE: "De ce si-a luat viata?" Politistii trebuie sa raspunda la aceasta intrebare, dupa ce o fata de 23 de ani s-a sinucis la metrou. Rudele ei din judetul Brasov sunt in stare de soc: bunica a facut comotie cerebrala cand a fost anuntata de tragedie.
 

O clipa de ratacire si o tristete care nu si-a gasit alinarea pe umarul cuiva apropiat. Este singurul scenariu la care se gandesc apropiatii dar si politistii. Tanara de 23 de ani a decis sa moara la prima ora a diminetii de duminica. Salvatorii au resuscitat-o cateva minute in statia de la Universitate, degeaba insa.

Nimeni nu intelege ce a impins-o pe Ruxandra la acest gest. Rudele sunt socate.

Ruxandra era la a doua facultate. Acum doi ani a terminat Relatii Internationale cu 10 si era in anul doi la Istoria Artei. Se pare ca acolo avea probleme cu plata taxei scolare. Datoria ajunsese la 4500 de lei.

Criminalistii au gasit in poseta fetei bani, telefoane si carduri. Politistii de la morti suspecte vor verifica maine SMS-urile si apelurile recente.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia face senzație! Modelul care i-a dat pe spate pe francezi
FOTO | Dacia face senzație! Modelul care i-a dat pe spate pe francezi
Citește și...
Până la 234 km de autostrăzi și drumuri expres ar putea fi gata în 2026. Documentul de lucru al Ministerului Transporturilor

Mai multe tronsoane importante de autostradă şi drum expres ar putea fi deschise circulaţiei până la finalul anului 2026, conform unui document intrat în posesia News.ro.

Descoperire macabră în cartierul Pantelimon. Oamenii au fost alertați de un miros înțepător provenit dintr-o dubă

Descoperire șocantă la marginea Capitalei! Un cadavru a fost ridicat dintr-o dubă parcată în apropierea unui parc.

O soluție ieftină ar putea preveni inundarea stațiilor de metrou. Tehnica este deja utilizată în statele europene

Închiderea temporară a staţiei de metrou Piaţa Victoriei 2, după infiltraţiile provocate de precipitaţiile abundente, care au afectat Bucureştiul, readuce în atenţie o soluţie tehnică utilizată deja în numeroase sisteme de transport subteran din Europa.

Recomandări
Motorina s-a scumpit după eliminarea reducerii de acciză. Ce șanse sunt pentru ieftiniri în perioada următoare

Prețurile în benzinării au crescut miercuri, odată cu expirarea măsurilor luate de Guvern pentru a limita scumpirea carburanților din ultimele luni. Șoferii au plătit mai mult pentru motorină, carburantul pentru care acciza a fost temporar redusă.

Ședință de Guvern. Executivul pregătește sesizarea CCR în conflictul cu ÎCCJ și noi exproprieri pentru autostrăzi. DOCUMENT

Guvernul se reunește joi, 2 iulie, în ședință, pe agenda Executivului fiind incluse 15 proiecte de hotărâre, o informare, o notă și mai multe puncte de vedere asupra unor inițiative legislative.

Cele mai puține medii de 10 din ultimii ani la Evaluarea Națională. Ce spun experții despre subiecte

Elevii nemulțumiți de notele obținute la Evaluarea Națională pot depune contestații. Sunt medii mai mici decât anul trecut - dar subiectele, spun experții în educație, au fost demne de un examen național.