Afacere dulce si ametitoare, dar ilegala, incheiata de politistii argeseni

×
Publicitate

Politia argeseana a interceptat un transport ilegal de 90 de tone de zahar si au descoperit o afacere murdara de pe urma careia un barbat de 40 de ani avea de gand sa faca profituri uriase.

Individul este suspectat ca folosea zaharul pentru a fabrica bauturi alcoolice pe care le comercializa pe piata neagra. Mii de litri de alcool contrafacut erau ascunse, de altfel in magaziile caselor sale.

Zaharul era transportat de doua tiruri conduse de soferi care, luati la intrebari de politisti, n-au putut dovedi provenienta marfii. Oamenii legii au mers pe firul afacerii si au reusit sa dea de urma destinatarului transportului ilegal: un barbat de 40 de ani, dintr-o comuna argeseana.

Oamenii legii au intocmit pe numele barbatului un dosar de cercetare penala. Daca va fi gasit vinovat risca pana la cinci ani de inchisoare pentru evaziune fiscala. Anchetatorii banuiesc ca el ar fi implicat si in faimosul scandal Mita pentru Permise, prin care numerosi soferi luau carnetul auto pe bani grei.

Articol recomandat de sport.ro
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Citește și...
Politistul care a omorat un biciclist cu masina a scapat de o acuzatie!

Un caz cu multe semne de intrebare s-a consumat  joi noapte, in Portul Constanta, unde un politist a omorat un om cu masina, dupa care a disparut de la fata locului, inainte sa ajunga procurorii acolo.

S-a crezut tramvai! Un sofer a facut accident pentru ca circula pe sine

Numai o minune i-a salvat viata! Un sofer a scapat teafar, dupa ce a provocat un accident joi noapte sub podul Constanta din Capitala.

Sarbatori sub cerul liber dupa ce casa le-a fost mistuita de flacari

Familia, care locuieste in comuna buzoiana Pietroasele, a fost neputincioasa in fata flacarilor. Incendiul a izbucnit joi noapte, cand oamenii dormeau.

Recomandări
Două drone UAV, distruse de Armata Română în zona Neptun Deep. Au fost găsite în derivă în Marea Neagră

Două drone UAV, tip Gerbera, au fost distruse în această după-amiază de scafandrii EOD ai Armatei Române, în zona economică exclusivă, la ~90NM distanță travers de Constanța, în zona Neptun Deep, a anunțat Radu Miruță, ministrul interimar al Apărării.

România se pregătește să închidă și Reactorul 2 de la Cernavodă. De unde luăm energie și cum e afectată populația

Criza din energie ia amploare. Estimările actuale ale debitelor Dunării arată că joi dimineață ar putea fi oprit și cel de-al doilea grup de la Cernavodă. Pregătirile au început deja, pentru ca deconectarea să fie una controlată. 

Pîslaru: Zilele următoare sunt decisive pentru Legea salarizării. „Am primit mandat să închid discuțiile cu sindicatele”

Ministrul interimar al Muncii, Dragoş Pîslaru, afirmă că, în urma discuţiilor care au avut loc, marţi seară, la Palatul Cotroceni, pe tema proiectului legii salarizării unitare nu s-a ajuns la un acord.