Un bărbat şi-a agresat soţia cu un cuţit, într-un tren din Mureş, de faţă cu alţi călători. Femeia a fost dusă la spital

62470358
Pro TV

Un bărbat şi-a agresat soţia cu un cuţit, în tren, de faţă cu alţi călători. Unul dintre ei a sunat la 112, iar în următoarea gară poliţiştii au urcat în vagon, preluând atât victima, cât şi agresorul. Ulterior, acesta a fost arestat pentru 30 de zile.

”La data de 17 iulie 2025, în jurul orei 22:25, dispeceratul Secţiei Regionale de Poliţie Transporturi Braşov a fost sesizat telefonic de către un bărbat cu privire la faptul că, într-un tren, un alt bărbat şi-a agresat soţia, folosindu-se de un cuţit. Având în vedere cele sesizate, poliţiştii din cadrul Serviciului Judeţean de Poliţie Transporturi Mureş s-au deplasat de îndată în staţia CF Deda, unde a avut loc următoarea oprire a trenului, constatând că aspectele sesizate se confirmă, fiind identificate atât victima, cât şi agresorul”, a transmis, duminică, IPJ Mureş.

Sursa citată a precizat că la faţa locului s-a deplasat şi un echipaj SMURD, care a preluat femeia, în vârstă de 38 de ani, din judeţul Bistriţa-Năsăud, aceasta fiind transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

”În urma celor constatate, a fost emis un ordin de protecţie provizoriu, pentru 5 zile, faţă de bărbatul bănuit de comiterea faptei. Persoana vătămată, împreună cu copiii acesteia, a fost plasată în custodia Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Mureş”, mai arată Poliţia.

În 18 iulie 2025, bărbatul de 45 de ani, din acelaşi judeţ, a fost reţinut, ulterior a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de violenţă în familie, raportat la fapta de lovire sau alte violenţe, şi portul ori folosirea fără drept de obiecte periculoase, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Reghin.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
Citește și...
Bolojan, despre rolul de mediator al președintelui Nicușor Dan în contextul crizei politice

Premierul Ilie Bolojan a afirmat, miercuri seară, referindu-se la poziţia de mediator pe care şi-a asumat-o preşedintele Nicuşor Dan în contextul crizei politice, că atunci când discuţi cu oameni care au „alte interese", este foarte greu să ai rezultate.

Guvernul a acordat un milion de lei din bani publici pentru locuitorii din Soveja cărora le-au ars casele

Guvernul a aprobat, în şedinţa de miercuri, acordarea de ajutoare de urgenţă în limită de 1 milion de lei pentru familiile şi persoanele singure din localitatea Rucăreni, comuna Soveja, judeţul Vrancea, afectate de incendiul produs în data de 26 aprilie.

Ce va face Ilie Bolojan dacă Guvernul său va cădea la moțiunea de cenzură. „Asta trebuie să fie opţiunea principală”

Premierul Ilie Bolojan susține că, dacă moțiunea trece, atunci opțiunea principală a PNL este să rămână la guvernare, dar nu în coaliție cu PSD.

Recomandări
Negocieri înaintea moțiunii. Strategia lui Ilie Bolojan ca să atragă parlamentari de partea sa

Ilie Bolojan a recunoscut că au loc negocieri în Parlament înainte de moțiunea de cenzură și a explicat că va discuta cu orice parlamentar cu „o atitudine responsabilă”.

UE se adaptează la criza energetică: a redus limitările la ajutoare de stat. Marii beneficiari: agricultura și industria

CE relaxează temporar regulile privind ajutoarele de stat. Asta înseamnă că guvernele vor putea da mai ușor bani firmelor lovite de scumpirea combustibilului, a îngrășămintelor și a energiei electrice, ca urmare a crizei din Orientul Mijlociu.

Demisii în bloc în administrație. Oamenii puși de PSD au plecat cu gândul că se vor întoarce „peste două săptămâni”

În timp ce Sorin Grindeanu este într-o vizită oficială la Paris, 91 de oameni numiți de PSD au plecat din aparatul administrativ.