Un bărbat din Timiș și-a secționat picioarele, în timp ce lucra în grădină

61953933
Pro TV

Un bărbat din județul Timiș și-a prins picioarele sub lamele unui motocultor. Pompierii au fost chemați pentru a-l scoate.

Incidentul a avut loc în comuna Știuca, unde, potrivit primelor informații, victima lucra în grădină, iar într-un moment de neatenție și-a prins ambele picioare sub lamele unui motocultor, potrivit Tion.ro.

La sosirea pompierilor s-a constatat că bărbatul avea ambele membre inferioare parțial secționate. Victima a fost transportată, în stare gravă, la spital, unde medicii încearcă să-i salveze viața.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Miliardarul Rinat Ahmetov, omagiu pentru Mircea Lucescu și discurs de 10 minute la Arena Națională
Miliardarul Rinat Ahmetov, omagiu pentru Mircea Lucescu și discurs de 10 minute la Arena Națională
Citește și...
Când și unde va fi înmormântat Mircea Lucescu. Va fi înhumat cu onoruri militare

Mii de oameni i-au adus un ultim omagiu legendarului antrenor Mircea Lucescu la Arena Naţională, miercuri şi joi.

Un acvariu cu tuneluri subacvatice, pe patru etaje, va fi construit în Constanța. Va costa peste 22 de milioane de euro

Constanța va găzdui unul dintre cele mai ambițioase proiecte turistice de pe litoralul românesc: un acvariu modern de peste 22 de milioane de euro, construit în vecinătatea Delfinariului.

De ce este atât de importantă Joia Mare în tradiția creștină. Seara, în biserică, se citesc Deniile

Este Joia Mare din Săptămâna Patimilor, o zi importantă pentru creștinii ortodocși. Mulți au mers la biserică și s-au spovedit, alții participă la slujbele de seară, numite Denii.

Recomandări
Ciclonul „Erminio” a readus iarna în România. Zăpezi și cea mai scăzută temperatură înregistrată vreodată la noi, în aprilie

În timp ce ne pregătim de Paște, iarna ne face o demonstrație de forță. La munte s-a așternut un strat nou de zăpadă care a adus și un record de frig pentru luna aprilie: minus 13 grade la Vârful Omu.

Ultima dorință a lui Mircea Lucescu i-a fost îndeplinită. Ce i-a spus medicului său, de pe patul de spital

Un altar de flori și lumină s-a format la intrarea în Arena Națională și se mărește cu fiecare oră, pe măsură ce mii oamenii își iau rămas bun de la Mircea Lucescu. 

Supărarea lui Trump pe NATO ar putea avantaja direct România. Am putea avea mai mulți militari americani pe teritoriul nostru

Administrația Trump ia în calcul să pedepsească țările NATO care nu i-au ajutat pe americani în războiul din Iran. Potrivit Wall Street Journal, trupe americane din aceste țări ar putea fi mutate în state membre care au sprijinit campania.