Tânăr ținut și tuns cu forța în Timiș. Polițiștii anunță o anchetă

62514485
Shutterstock

Poliţiştii din judeţul Timiş au deschis o anchetă în urma unor imagini apărute în spaţiul public cu un tânăr care este tuns de un altul, împotriva voinţei sale, el fiind ţinut de mai mulţi adolescenţi.

 

”Cu privire la apariţia unor imagini video care surprind mai mulţi adolescenţi ţinând cu forţa un tânăr pentru a îl tunde împotriva voinţei, poliţiştii Inspectoratului de Poliţie Judeţean Timiş s-au sesizat din oficiu”, a transmis, vineri, IPJ Timiş.

Poliţiştii urmează să stabilească identitatea celor care apar în imagini şi să determine ce s-a întâmplat de fapt. De asemenea, ei urmează să ia măsurile necesare în acest caz.

Articol recomandat de sport.ro
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Citește și...
De ce cad atât de mulți copaci în București la fiecare furtună. Problemele identificate de specialiști

Jumătate de țară este amenințată de furtuni până la noapte, însă vremea severă a făcut deja pagube. La mare, rafalele puternice au măturat plajele, iar la munte au fost doar un grad Celsius în termometre.

Permisul le va fi suspendat automat, fără înștiințare, șoferilor care nu își plătesc amenzile la timp

Șoferii care nu își plătesc amenzile rutiere în cel mult 90 de zile de la emitere vor rămâne temporar fără permis. Guvernul a aprobat astăzi normele care stabilesc exact cum va fi aplicată această măsură.

Reacția lui Raed Arafat după ce procurorii militari i-au pus sechestru pe avere în dosarul achiziției elicopterului SMURD

Raed Arafat a reacționat public după ce procurorii i-au pus sechestru pe avere în dosarul achiziției elicopterului SMURD, susținând că măsura a fost dispusă fără o motivare concretă.

Recomandări
ÎCCJ urmează să decidă cine are dreptate în procesul ÎCCJ-Guvernul Bolojan, cu miză de cinci miliarde de lei

Înalta Curte a început judecarea recursului în procesul cu Guvernul, pentru plata unor restanțe către magistrați.

PNL, sub presiunea congresului suspendat. Bolojan nu renunță la decizii, opoziția internă cere negocieri și guvernare cu PSD

Lupta internă din Partidul Național Liberal se mută la Curtea de Apel. Conducerea PNL a anunțat că va contesta decizia Tribunalului București, care a anulat toate hotărârile luate în Congresul din 21 iunie.

Cum trebuie completate opțiunile pentru admiterea la liceu. Profesorii explică pașii pentru evitarea repartizării greșite

Viitorii boboci de liceu au aflat joi ce loc ocupă în ierarhia mediilor la examen din fiecare județ. Aceasta le influențează șansele de a fi primiți la liceul dorit.