Tanar de 25 de ani, inghitit de apele raului Timis sub privirile iubitei sale. Ce s-a intamplat

×
Publicitate

Canicula din vestul tarii a facut noi victime. Un tanar de 25 de ani a fost inghitit de apele raului Timis, sambata dupa-amiaza, in timp ce se afla la scaldat cu prietenii.

Curentul puternic a rasturnat salteaua gonflabila pe care se relaxa in apa, iar de atunci prietenii si pompierii il cauta. Un alt trup a fost vazut plutind pe un rau din alta localitate.

La temperaturi de peste 35 de grade, Dragos a mers sa se racoreasca la scaldat cu iubita lui si un prieten, in apele raului Timis, in localitatea Sag.

Grupul s-a lasat purtat de curenti pe o saltea gonflabila. Dar la un moment dat, a intrat intr-o zona periculoasa, iar curentii puternici au rasturnat salteaua. Prietenul lui Dragos a prins-o de mana pe fata si s-au salvat impreuna. Dragos insa a fost tras in adancuri.

Socata de incident, iubita lui Dragos a avut nevoie de asistenta medicala si a fost transportata la spital. Chemati in ajutor, pompierii au inceput sa caute trupul baiatului cu mai multe barci.

Tot ieri, un alt trup a fost vazut plutind in apele unui rau, dar in alta localitate.

Vestul tarii si sudul extrem s-au aflat sub cod galben de canicula.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Povestile cutremuratoare ale tinerilor abandonati in "Orfelinatul Groazei". Cum erau transformati in legume copiii prea vioi

Marturiile unor tineri abandonati de parinti in Orfelinatul Groazei, cum a fost numit Spitalul de Neuro-Psihiatrie din Siret, sunt cutremuratoare.

In Brasov, tavanul unei gradinite s-a desprins chiar in timpul serbarii. Incidentul socant a fost filmat de un parinte

Incident socant intr-o gradinita din comuna Prejmer, judetul Brasov: chiar in timpul serbarii de sfarsit de an, o bucata de tencuiala din tavan s-a desprins brusc si s-a prabusit in mijlocul copiilor care cantau pentru parintii lor.

Mitica Dragomir sustine ca e nevinovat in dosarul delapidarii LPF: "Sa vina cei mari procurori ai lumii sa ma judece"

Mitica Dragomir este in stare de soc dupa ce a fost condamnat la sapte ani de inchisoare in dosarul in care este acuzat de delapidarea Ligii Profesoniste de Fotbal.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.