Sute de migranti ilegali au fost prinsi la granitele tarii doar in ultima saptamana. Care sunt traseele acestora

×
Publicitate

Drumul migrantilor care tranziteaza tara noasta este fara sfarsit. In ultimele 24 de ore, 61 de cetateni straini au fost prinsi la frontierele din partea de vest a tarii, in judetele Timis si Caras-Severin.

54 de persoane au incercat sa intre ilegal in tara noastra, iar alti 7 solicitanti de azil au fost depistati la granita cu Ungaria, in timp ce incercau sa iasa din Romania.

Cei mai multi dintre migranti, 37 la numar, au fost gasiti in localitatea Oravita, iar restul in localitati din Timis. Cu totii veneau din Serbia cu speranta ca vor reusi sa ajunga in Vestul Europei. Printre acestia erau si 9 copii cu varste intre 4 si 10 ani. Ultimii au fost prinsi de politistii de frontiera marti inoapte, in zona localitatii Sannicolau Mare. Incercau sa treaca ilegal in tara vecina.

Toti sunt cercetati acum pentru trecere ilegala a unei frontiere de stat. Numai in ultima saptamana sute de migranti au fost prinsi de catre autoritati la granitele din vestul tarii.


 

Articol recomandat de sport.ro
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
"Prea mic!" Reacția turcilor după ce au văzut ceremonia funerară a lui Mircea Lucescu
Citește și...
Edi Iordănescu, mesaj emoționant despre Mircea Lucescu: Fotbalul românesc nu pierde doar valori, ci, încet, și identitatea

Fostul selecţioner Edward Iordănescu a postat miercuri seară, pe Facebook, „o poză cât o mie de cuvinte”, în care apar Anghel Iordănescu, Emeric Ienei şi Mircea Lucescu. Dintre cei trei, doar Iordănescu este în viaţă.

Gest emoționant făcut de jucătorii de la Galatasaray, pe teren, în memoria lui Mircea Lucescu. VIDEO

Un val de emoție a cuprins lumea fotbalului după dispariția lui Mircea Lucescu.

Bolojan: Miniştrii Sănătăţii şi Finanţelor lucrează pentru a declanşa negocierile cu Pfizer. Vom solicita şi sprijin de la CE

Premierul Ilie Bolojan a declarat miercuri că miniştrii Sănătăţii şi Finanţelor vor merge săptămâna viitoare în SUA pentru a începe negocierile cu compania Pfizer, în urma procesului pierdut privind achiziţia vaccinurilor anti-COVID. 

Recomandări
Trump va discuta cu Mark Rutte despre o posibilă retragere a SUA din NATO: „A întors spatele americanilor”

Casa Albă a anunțat miercuri că președintele american Donald Trump va aborda, în cadrul întâlnirii programate în Biroul Oval cu secretarul general al NATO, Mark Rutte, tema unei posibile retrageri a Statelor Unite din Alianța Nord-Atlantică, potrivit EFE.

Trupul lui Mircea Lucescu a fost depus la Arena Națională. Răzvan Lucescu a stat în permanență lângă sicriul tatălui

Mircea Lucescu s-a întors marți pentru ultima dată acasă, pe stadion, în mijlocul celor care l-au iubit și admirat. Trupul neînsuflețit a fost depus la Arena Națională, unde a avut loc și prima slujbă de priveghi. 

Nicușor Dan a semnat decretele: noi șefi la Parchetul General, DNA și DIICOT. A refuzat o singură numire

Președintele Nicușor Dan a anunțat că a semnat decretele pentru numirea noilor procurori-șefi ai marilor parchete, oficializând astfel schimbări importante în conducerea Ministerului Public.