O suceveancă a născut, apoi și-a pus copilul în mașina de spălat. Cum a ieșit la iveală fapta femeii

61364571

O femeie de 32 de ani din Vatra Dornei, județul Suceava, și-a învelit nou-născutul într-o pătură, apoi l-a abandonat în mașina de spălat, pe 14 martie.

Femeia, care mai are un copil, a fost nevoită să meargă a doua zi la spital, având probleme cauzate de naștere, potrivit Montiorul de Suceava.

Aceasta a încercat să ascundă totul, atât de familie, cât și de medici. Însă cei din urmă și-au dat seama de problemă și au anunțat poliția.

Oamenii legii au mers la spital unde au audiat-o pe femeia care, într-un final, le-a marturisit ce s-a întâmplat. Ea a declarat că nou-născutul ar fi fost deja mort la naștere.

Medicii legiști vor confirma sau infirma acest fapt după necropsie.

Ancheta a fost preluată de un procuror criminalist de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Suceava și vizează infracțiunea de pruncucidere.

Articol recomandat de sport.ro
De film! Starul Braziliei și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei
De film! Starul Braziliei și-a înșelat iubita cu cea mai bună prietenă a ei
Citește și...
Când vor fi prezentate publicului, la Muzeul Național de Istorie, Coiful de la Coțofenești și brățările dacice recuperate

Coiful de aur de la Coțofenești și două dintre brățările dacice furate anul trecut în Țările de Jos vor fi aduse în România. Iar pe 21 aprilie, obiectele inestimabile vor fi prezentate publicului la Muzeul Național de Istorie. 

Fostul primar al Iașiului condamnat la 20 de ani pentru viol a fost dat în „urmărire națională”. Curajul unei fete de 14 ani

Fostul primar al Iașiului, Ionel Onofraș, a fost dat în urmărire națională miercuri seară, după ce polițiștii care ar fi urmat să-l ducă la penitenciar nu l-au găsit acasă.

De la o șicanare în trafic între doi tineri, de 19 și de 22 de ani s-a ajuns la tâlhărie calificată și arest preventiv

Un tânăr din Gorj a fost reținut și riscă să fie arestat preventiv, după o șicanare în trafic urmată de tâlhărie calificată.

Recomandări
Anunțul oficial al Guvernului: Una dintre cele mai mari companii de stat din istoria României intră în faliment pe 31 mai

CFR Marfă va intra în faliment până la 31 mai 2026, a explicat viceprim-ministrul Oana Gheorghiu. Compania are datorii de cel puțin 1,17 miliarde de lei și, în plus, Guvernul a înființat o altă companie cu același obiect de activitate: Carpatica Feroviar

Referendum intern în PSD: o singură întrebare decisivă – rămâne sau pleacă Ilie Bolojan din funcția de premier

Secretarul general al PSD, Claudiu Manda, a declarat, joi, că pentru referendumul intern de pe 20 aprilie se conturează, mai degrabă, o singură întrebare şi anume dacă păstrează sau retrag sprijinul politic pentru premierul Ilie Bolojan.

SUA lansează operațiunea „Economic Fury” împotriva Iranului. Șeful Pentagonului, anunț despre ce va urma

Secretarul Apărării al Statelor Unite, Pete Hegseth, a confirmat joi că Departamentul Trezoreriei (echivalentul Ministerului de Finanțe) lansează operațiunea «Economic Fury» împotriva Iranului.