Mihai Leu a fost internat de urgenţă, din cauza unor complicaţii apărute după o operaţie. Campionul, transferat în București

×
Publicitate

Campionul la box şi raliu Mihai Leu a fost internat de urgenţă, vineri seară, la spitalul din Hunedoara. Ulterior, el a fost transferat la Bucureşti.  

Problemele apărute acum sunt minore, a declarat pentru Știrile Pro TV profesorul Irinel Popescu, medicul chirurg care se ocupă de el.

Potrivit News.ro, care citează Pagina de Timiş, surse din rândul medicilor spun că starea agravată a sportivului a fost cauzată de complicaţii apărute la o intervenţie chirurgicală suferită în urmă cu trei săptămâni la Spitalul Militar.

Medicii de pe secţia de ATI a spitalului din Hunedoara au decis transferul campionului la Bucureşti, acolo unde a fost preluat de reputatul medic prof. Irinel Popescu.

În 2014, Leu a aflat că are cancer la colon.

Sportivul a petrecut atunci două luni în spital şi a fost operat de două ori.

Sportivul în vârstă de 55 de ani este campion absolut la raliuri şi deţine trei titluri naţionale la Viteză în Coastă.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Fosta soție a lui Achraf Hakimi recunoaște că ar vrea o aventură cu Florentino Perez: ”Fac orice este nevoie!”
GALERIE FOTO Fosta soție a lui Achraf Hakimi recunoaște că ar vrea o aventură cu Florentino Perez: ”Fac orice este nevoie!”
Citește și...
Individul de 91 de ani care a agresat sexual două minore în Capitală nu este la prima abatere. Decizia luată în cazul lui

Bărbatul de 91 de ani din Capitală, fost cadru militar, acuzat că ar fi agresat sexual două minore, în autobuz, a fost plasat în arest la domiciliu.

Parcul acvatic fără sfârșit al lui Negoiță: încă 8,2 milioane de euro din bani publici, într-o construcție deja concesionată

Primăria Sectorului 3 va mai cheltui încă 43 de milioane de lei (circa 8,2 milioane de euro) din bani publici pentru Parcul Acvatic Pantelimon.

Elevii, în preferințele angajatorilor de pe litoral. Salariul câștigat un angajat HoReCa, la început de drum

După ani în care au apelat la forță de muncă din afara Uniunii Europene, tot mai mulți angajatori de pe litoral își schimbă strategia și se întorc spre piața locală.

Recomandări
România și alte 36 de state au probat înființarea unui tribunal special, „ca cel de la Nürnberg”, pentru judecarea lui Putin

O coaliție formată din 37 de țări și Uniunea Europeană a aprobat crearea unui tribunal special pentru a-i judeca pe Vladimir Putin și pe liderii de vârf ai Rusiei pentru crima de agresiune împotriva Ucrainei.

INTERCEPTĂRI. Cum și-ar fi negociat șpaga procurorul Gigi Ștefan. Nu s-ar fi mulțumit doar cu bani: „Un ied putem să tăiem?”

Cei doi procurori din Constanța acuzați de corupție au fost arestați preventiv. Fostul procuror general Gigi Ștefan e acuzat că ar fi primit cel puțin 170.000 de euro șpagă pentru a interveni în dosare.

Cine sunt concurenții care au intrat în finala „Românii au talent” 2026. Au curs lacrimi de fericire pe scenă în semifinale

A doua semifinală a celui mai urmărit show de divertisment din România a adus pe scenă momente impresionante și multă emoție.