Mesajul disperat al unei mame din Arad, după ce și-a luat copilul plin de sânge de la școală: ”Urla de durere”

61929992
Facebook.com

Mama unui copil de 6 ani dintr-o localitate din Arad a postat pe Facebook un mesaj de-a dreptul revoltător, în care susține că fiul ei este umilit și pedepsit constant la școală de către învățătoare, pe motiv că nu cunoaște limba româna la perfecție.

Mama copilului povestește că a fost chemată la școală, acolo unde și-a găsit copilul plin de sânge, iar explicația învățătoarei a fost scurtă: ”S-a aruncat pe scări!”. Femeia susține că fiul ei arăta atât de rău, încât nici nu se putea ține pe picioare.

Copilul meu era dezechilibrat total, avea o privire ciudată, am fost internați imediat”, a precizat mama.

În mesajul ei, femeia susține că probleme la această unitate de învățământ au existat încă din momentul în care și-a înscris copilul la școală, pe motiv că micuțul nu știe limba română. ”Copilul stăpânește 80% limba română (fiind născut în altă țară) și este astmatic”, susține mama.

Revoltător este faptul că elevul ajungea mereu plângând acasă pentru că nu stăpânea limba română sau că nu știa numele vreunui personaj. Iar în timp ce ceilalți colegi erau recompensați, el primea doar pedepse, se arată în mesajul mamei.

Mama copilului susține că acesta este al treilea incident petrecut la școală în urma căruia fiul ei a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar reprezentanții intituției nu i-au oferit niciodată nicio explicație în urma celor întâmplate.

După ce mesajul femeii a devenit viral, directorul Şcolii Gimnaziale din Zădăreni, susține că a fost demarată o anchetă internă în şcoală, scrie adevarul.ro

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Moș Crăciun și-a făcut apariția din adâncuri în Portul Constanța

Apariţie de senzaţie vineri dimineaţă în dana militară a Portului Constanța. Echipat cu butelie de oxigen, un sac impermeabil pentru cadouri şi costum de neopren, Moş Crăciun a ieşit din Marea Neagră.

Imigranții sirieni sau pakistanezi din România au descoperit ce înseamnă Crăciunul

Magia sărbătorilor a cuprins şi Centrul pentru Solicitanţi de Azil din judeţul Suceava. Zeci de imigranţi, aflaţi departe de ţara natală, printre străini, au descoperit ce înseamnă Crăciunul. 

Elevii şi preşcolarii intră în vacanţa de iarnă. Când vor fi reluate cursurile

Elevii şi prescolarii intră în vacanţa de iarnă, începând de vineri şi până în 14 ianuarie 2018.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.