Un recidivist a comis violuri în serie în Suceava. Fusese închis pentru agresiuni sexuale

×
Publicitate

Poveste terifiantă la Suceava. Un bărbat de 44 de ani, care a mai stat în închisoare pentru viol, este cercetat acum pentru agresiuni sexuale în serie.

 

Printre cele 5 victime ale lui se numără şi o persoană cu afecţiuni psihice. Individul obişnuia să urmărească femeile şi, la adăpostul întunericului, le ataca. În cel mai recent caz, şi-a racolat victima în faţa unui cabinet medical şi, ca să-i câştige încrederea, a pretins că este doctor. Suspectul este acum arestat.

În decembrie anul trecut, o femeie a fost agresată sexual într-o zonă slab luminată din Suceava, după ce a fost urmărită de individ. O altă victimă a fost o tânără cu dizabilităţi psihice. Femeia era lângă un cabinet de psihiatrie, când bărbatul i-a spus că este medic şi că o poate ajuta. I-a cerut să îl însoţească la un pretins alt cabinet. A dus-o apoi până într-o clădire dezafectată, unde a violat-o.

Tânăra nu a anunţat la poliţie ce s-a întâmplat, dar anchetatorii au aflat de la o prietenă a acesteia, căreia victima îi povestise totul.

Poliţiştii au reuşit să îl identifice pe suspect pe baza semnalmentelor indicate de alte victime. Bărbatul este recidivist. A mai fost închis, tot pentru viol. Acum, a fost arestat preventiv, pentru abuz sexual şi viol.

Articol recomandat de sport.ro
Ce s-a ales de fosta campioană US Open, după divorțul de Jozy Altidore, fostul atacant al lui Sunderland și Villarreal
Ce s-a ales de fosta campioană US Open, după divorțul de Jozy Altidore, fostul atacant al lui Sunderland și Villarreal
Citește și...
Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Accident cumplit în Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită pe trotuar, după impactul violent între două mașini

Accident cumplit, în centrul orașului Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită de o mașină, pe trotuar.

Recomandări
Șeful Pentagonului ar fi subestimat riscurile războiului cu Iranul în discuțiile cu Donald Trump. Punctele slabe ale SUA

Un război cu Iranul, care se dovedea deja destul de nepopular în rândul populației americane, a intrat într-o nouă fază, mai problematică. Acest lucru vine odată cu vestea că un avion de vânătoare american a fost doborât deasupra Iranului, scrie CNN.

România este la un pas de „junk”. Ce înseamnă ratingul BBB- de la S&P pentru economia noastră

România rămâne în categoria țărilor recomandate investițiilor, dar la limita inferioară. Agenția S&P a confirmat ratingul suveran la „BBB-/A-3”, cu perspectivă negativă, un semnal clar că echilibrul este fragil, iar riscurile de retrogradare persistă.

Cu cât se vând benzina și motorina azi. Unde pot găsi șoferii din Capitală și din marile orașe cei mai ieftini combustibili

Prețurile carburanților în Capitală și în marile orașe ale țării înregistrează diferențe între stații, iar șoferii pot găsi sâmbătă benzină și motorină mai ieftină la anumite rețele.