Un bărbat a murit în somn. Ce au descoperit pompierii în locuința sa

×
Publicitate

Un bărbat de 53 de ani din comuna Vâlcele, județul Olt, a murit vineri dimineață, cel mai probabil intoxicat cu fum, în somn.

Bucătăria locuinței sale a fost cuprinsă de flăcări, după ce un incendiu a izbucnit la cuptorul electric lăsat în funcțiune, nesupravegheat, susțin pompierii.

Cei care au dat alarma au fost chiar rudele bărbatului care veniseră în vizită la el.

Militarii s-au deplasat cu o autospecială cu apa și spumă și un echipaj SMURD. Victima, găsită inconştientă pe un fotoliu, era în stop cardio respirator. Medicii au încercat o oră resuscitarea, însă au fost nevoiţi să declare decesul. Bărbatul locuia singur și nu avea familie.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia face senzație! Modelul care i-a dat pe spate pe francezi
FOTO | Dacia face senzație! Modelul care i-a dat pe spate pe francezi
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Ședință de Guvern. Executivul pregătește sesizarea CCR în conflictul cu ÎCCJ și noi exproprieri pentru autostrăzi. DOCUMENT

Guvernul se reunește joi, 2 iulie, în ședință, pe agenda Executivului fiind incluse 15 proiecte de hotărâre, o informare, o notă și mai multe puncte de vedere asupra unor inițiative legislative.

Referatul pentru arestarea preventivă a lui Viorel Pașca. Abuzurile înfiorătoare expuse de procurori

Procurorii DIICOT au cerut arestarea preventivă a 11 membri ai „grupării Pașca”, acuzați că au transformat într-o afacere de milioane de euro exploatarea a sute de persoane vulnerabile.

Cele mai puține medii de 10 din ultimii ani la Evaluarea Națională. Ce spun experții despre subiecte

Elevii nemulțumiți de notele obținute la Evaluarea Națională pot depune contestații. Sunt medii mai mici decât anul trecut - dar subiectele, spun experții în educație, au fost demne de un examen național.