Un bărbat a încercat să se sinucidă, după ce a fost condamnat pentru că și-a violat fiica

61942438
iStock

Un bărbat a încercat să se sinucidă cu o lamă de râs, în tribunal, după ce a fost condamnat pentru acuzaţia de abuz sexual asupra fiicei sale de 6 ani.

Gardienii Înaltei Curţi din Leicester s-au luptat cu bărbatul care s-a tăiat la gât cu o lamă de ras și l-au pus la pământ, pentru a-l împiedica să se sinucidă, în timp ce fosta sa parteneră striga: "Fă-o până la capăt Sinucide-te!", conform Daily Mail

Inculpatul, care mai avea o pedeapsă anterioară de 7 ani, pentru alte infracţiuni comise, a reuşit să ascundă o lamă de râs sub ceasul de la mână. Acesta şi-a violat fiica, de două ori, într-un cort.

La actuala sentinţa de 7 ani, bărbatul a mai primit o condamnare de 5 ani. Mama fetiţei a fost găsită vinovat de neglijenţă


 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Un bătrân a ars de viu în casă, cu câinele în braţe. Animalul nu a vrut să se salveze fără stăpân

O poveste sfâşietoare, despre devotamentul până la moarte al unui câine pentru stăpânul său, vine din Vaslui.

Un tată și-a forțat bebelușul de 9 luni să fumeze și a publicat fotografia. Reacția autorităților

Un bărbat din Indonezia riscă să intre la închisoare, după ce a postat în mediul online o imagine cu fiul său de nouă luni, în care pare că fumează o țigară.

Doi soți au murit după ce mașina în care se aflau a fost lovită de tren

Doi soţi din judeţul Bacău au murit, vineri, în urma unui accident rutier care a avut loc la trecerea peste calea ferată din localitatea Muncel, din apropiere de municipiul Paşcani.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.