Informații noi despre copilul răpit. Mama lui susține că știe unde este acum

×
Publicitate

Apar informații noi în cazul băiatului de 15 ani răpit din mașină, de lângă tatăl său, în Vaslui. Copilul este încă în România, susține mama lui, care a declarat că ea și-a trimis doi veri să îl aducă la ea în Franța.

Femeia mai spune că rudele ar încerca acum să îl scoată din țară pe minor, dat între timp în consemn la frontieră.

Dacă povestea este adevărată, autoritățile îi pot face mamei dosar penal și pot cere extrădarea ei.

Indivizii care l-au smuls pe copil din mașina tatălui, în zona unei treceri de pietoni din Vaslui, sunt rude cu mama lui. Femeia a recunoscut că și-a trimis doi veri să îi aducă băiatul la ea în Franța.

Macedonia Munteanu, mama băiatului: "Eu i-am trimis acolo, ei s-au dus și au zis că eu copilul ți-l aduc orice ar fi, dar pe el au vrut să îl omoare, să îl calce în picioare. Când l-au recuperat, copilul a cunoscut persoanele. Nu este răpire este recuperat. Într-adevăr a fost cu forța, dar altfel nu se putea."

Mama susține că a cerut ajutorul rudelor ca să își recupereze fiul, după ce băiatul a sunat-o și i-a spus că fostul ei soț este agresiv cu el.

Macedonia Munteanu, mama băiatului: "Copilul l-am avut la telefon și mi-a zis: mama asta e nebun, m-a luat, m-a împins în mașină cu forța și nu vrea să îmi dea drumul drumul. Găsește-mă, mama. El a fost scuipat, împins, bătut."

Băiatul a fost adus în țară de tatăl lui în urmă cu 4 zile, în baza unei hotărâri judecătorești. Părinții copilului sunt despărțiți de mai multă vreme.

Giani Țibuliac, tatăl copilului: "Poliția mă ține la curent cu toate. Singura informație pe care mi-o dau ei este că au găsit copilul.”
Reporter: E în țară ?
Tatl copilului: Nu se știe .

Reporter: "Acum știți unde este copilul?
Macedonia Munteanu, mama băiatului: Da, la familia mea. Se descurcă, ca să mi-l aducă acasă. Copilul este foarte bine, e în românia, ne chinuim să îl trecem."

Polițiștii încearcă să dea de urma băiatului.

Băiatul de 15 ani este dat în continuare în urmărire și consemn la frontiere. În acest caz a fost deschis un dosar penal pentru loviri și alte violente și lipsire de libertate, iar cercetările sunt continuate de polițiștii de la investigații criminale din Vaslui.

Băiatul smuls din mașina tatălui se numește Mădălin Giuliano Țibuliac, are 1,65, aproximativ 60 de kilograme, părul negru, tuns scurt și ochi căprui. La momentul dispariției era îmbrăcat cu pantaloni scurți și un tricou, ambele de culoare deschisă și pantofi sport, albi.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
O femeie din Botoșani ar fi îngropat mai mulți copii nou-născuți în curtea casei. Detalii șocante din anchetă

Procurorii Pachetului de pe lângă Tribunalul Botoşani fac, joi, percheziţii la locuinţa unei femei din comuna Corni, care, în luna mai a acestui an, şi-a îngropat copilul nou-născut în curte, a declarat, pentru AGERPRES, prim-procurorul Valeriu Chihaia.

Un bărbat a sărit dintr-o mașină aflată în mers și a fost lovit mortal de două autoturisme pe un drum din Constanța

Un bărbat de 47 de ani a avut parte de o moarte șocantă pe drumul care leagă stațiunile de pe litoral. Atenție, urmează informații care vă pot afecta emoțional!

Crimă descoperită după patru ani în Prahova. Doi tineri sunt acuzați că au ucis un bătrân pentru 1.000 de lei

O crimă oribilă a ieșit la iveală, în Prahova, la 4 ani după ce un bătrân a fost găsit inconștient în casă și a murit la spital, o zi mai târziu.

Recomandări
Mărturiile românilor după atacul asupra celor trei familii, în Belfast: „Pur și simplu le-au dat foc la tot. Vor pleca mâine”

20 de cetățeni români din Belfast, între care sunt și șapte copii, au cerut ajutorul consulatului României, după valurile de violențe anti-migranți izbucnite marți seara. Cu toții vor să se întoarcă în țară. 

Surprize în Guvernul pregătit de Eugen Tomac. Propunerile făcute de premierul desemnat pentru Finanțe, Justiție și Sănătate

Lista viitorului Guvern pregătit de premierul desemnat Eugen Tomac continuă să se contureze, în ciuda dificultăților politice și a negocierilor încă neîncheiate pentru formarea unei majorități parlamentare.

NATO, dispusă să apere proiectul de 4 miliarde de euro al României de atacurile rusești. Ce au convenit aliații

Aliații NATO au discutat despre o propunere privind un program accelerat de achiziționare de drone, după aproape două săptămâni de la incidentul cu drona rusească care a explodat într-un bloc din Galați.