Femeie arestata dupa ce si-a incendiat pisica si a pus filmarea pe Facebook

O femeie din California care a fost acuzata ca si-a incendiat pisica de 15 ani, apoi a pus filmarea pe Facebook, a fost arestata.

Potrivit New York Daily News, femeie se numeste Monica Ferreri. Autoritatile au fost alertate dupa ce un video cu descrierea “Pisica Monicai este in flacari” s-a raspandit pe Facebook.

Cativa utilizatori au dat “like” la aceasta postare, iar cineva chiar a scris: “Esti minunata”.

Monica a sters filmarea de pe pagina ei dupa ce a fost criticata de cateva persoane si a scris: “Pisica nu a fost incendiata, i-a fost arsa putin blana”.

Filmarea a ajuns la Politia Animalelor, iar Monica a fost arestata. Pisica a fost destul de grav ranita in urma incidentului, insa veterinarii spun ca isi va reveni complet.
 

 

Articol recomandat de sport.ro
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Un barbat a fost batut crunt in fata unui local din sectorul 2. A fost internat de urgenta la spital

Batut crunt, un barbat din Capitala a ajuns duminica dimineata
in stare foarte grava la spitalul de urgenta Floreasca. Martorii au vazut cum a fost lovit de mai multi indivizi in fata unui local din sectorul 2.

Soldatul britanic care a fost supus la 500 de operatii dupa ce a fost ranit in Afganistan

Un soldat britanic care a luptat in Afganistan a avut parte de unul dintre cele mai crunte destine posibile.

Cadavrul gasit in raul Dambovita este al studentului care a disparut din complexul Grozavesti

Cea mai neagra dintre vesti s-a confirmat pentru doi parinti din Dambovita, care nu mai stiau nimic de baiatul lor de aproape doua saptamani.

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.