Cinci copii morți într-un accident oribil. Toți au fost proiectați din mașină la impact

62019162
NBC

Cinci copii cu vârste cuprinse între 5 și 15 ani au murit într-un accident de mașină în Maryland, SUA. La volan se afla mama a doi dintre ei. Ea și pasagerul din dreapta au scăpat doar cu câteva răni, relatează NBC News.

Șoferița, pe nume Dominique R. Taylor, în vârstă de 32 de ani, și pasagerul din dreapta, Cornell D. Simon, în vârstă de 23 de ani au fost răniți în accident, însă au supraviețuit.

Toți cei șapte se aflau într-un Chrysler Pacifica, iar copiii au fost aruncați din mașină pentru că erau singurii care nu erau asigurați cu centuri sau scaune speciale. 

Din păcate, Paris Dixon, în vârstă de 5 ani și Londra Dixon, de 8 ani, au murit. De asemenea, Rickelle Ricks de doar 6 ani, Zion Beard, în vârstă de 14 ani și Damari Herald, în vârstă de 15 ani au murit și ei în urma impactului. Taylor era mama a doi dintre cei cinci copii care au murit.

Din motive necunoscute încă, se pare că mașina a ieșit de pe drum și a lovit mai mulți copaci, rostogolindu-se de mai multe ori. Potrivit anchetatorilor, cei doi adulți purtau centura de siguranță la momentul impactului, însă nu și cei cinci copii.

Totuși, politiștii locali cred că femeie a pierdut controlul valonului din cauza drumului acoperit cu gheață.

accident copii

”Fiecare accident în care se pierde o viață este o tragedie. De data aceasta, tragedia este și mai mare pentru că în accident au fost implicați cinci copii”, a spus comandantul statului Maryland, Daniel Pickett.

Sunt profund întristat de acest accident tragic. Ne rugăm pentru toți cei implicați”, a declarat Guvernatorul din Maryland, Larry Hogan.

accident copii

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
Citește și...
Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Recomandări
Discuțiile SUA-Iran continuă după două runde la Islamabad. Strâmtoarea Ormuz rămâne un obstacol în calea unui acord

Negocierile între SUA și Iran de la Islamabad, primele față în față, de la izbucnirea revoluției islamice, din 1979, ar putea continua până târziu în noapte și chiar să se prelungească și duminică, a declarat o sursă pakistaneză pentru CNN.

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.

Poveștile călugărilor de la Mănăstirea Sihla. „Acolo îl simţi pe Dumnezeu. Nu afară”

Învierea Domnului este temelia credinței creștine, iar Paștele cea mai importantă dintre sărbătorile de peste an. ProTV transmite în această seară slujba de înviere de la Mănăstirea Antim.