Caz socant in statul american Michigan. Ce verdict a dat politia in cazul unei femei sfasiate de caini

61750648

Moartea unei tinere intr-un orasel american a primit o explicatie cel putin controversata.

Rebecca Hardy, in varsta de 22 de ani, a murit dupa ce a fost sfasiata de doi dulai fiorosi din curtea unei casa. Potrivit raportului politiei din Port Huron, statul Michigan, animalele - un pitbull si un husky – au muscat-o de fata si de gat, astfel ca femeia a murit la scurt timp dupa ce a fost transportata la spital. ‘Avea rani oribile’, spune unul dintre anchetatori.

Verdictul oficial al politiei a fost insa unul absolut uluitor pentru logodnicul ei, Matthew Grattan, cu care femeia are si o fetita de un an si jumatate. Departamentul local de politie a declarat cauza decesului “o sinucidere”, pe baza informatiilor primite de la martorii acestei tragedii. Un verdict care a starnit reactii aprinse pe retelele sociale si care nu il convinge deloc pe iubitul tinerei.

“Era plina de viata, era totul pentru mine”, spune acesta. “Isi iubea din tot sufletul fetita. Nu pot, sub nicio forma, sa cred ca voia sa isi faca rau in acea zi”. Barbatul recunoaste ca a avut o disputa cu Rebecca, in urma careia tanara a iesit nervoasa din casa si a plecat sa se plimbe pe strazi. Cum a ajuns in curtea pazita de caini nu stie insa momentan nimeni

Articol recomandat de sport.ro
Grecii anunță ce a decis Răzvan Lucescu, după ce starea de sănătate a tatălui său s-a agravat
Grecii anunță ce a decis Răzvan Lucescu, după ce starea de sănătate a tatălui său s-a agravat
Citește și...
Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Accident cumplit în Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită pe trotuar, după impactul violent între două mașini

Accident cumplit, în centrul orașului Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită de o mașină, pe trotuar.

Recomandări
Donald Trump, ultimatum agresiv, cu limbaj vulgar, la adresa Iranului: „Deschideți naibii strâmtoarea, ticăloșilor nebuni”

Președintele american Donald Trump a lansat un nou avertisment la adresa Iranului, într-un mesaj publicat pe rețeaua sa Truth Social, în care a folosit un limbaj vulgar referitor la situația din Strâmtoarea Ormuz.

Starea de sănătate a lui Mircea Lucescu s-a înrăutăţit. A fost transferat în Secţia ATI. Stoichiță: „Nu poate să vorbească”

Starea de sănătate a lui Mircea Lucescu s-a agravat. Au apărut aritmii cardiace, adică bătăi neregulate ale inimii. Inițial, medicii de la Spitalul Universitar din Capitală au reușit să controleze situația, dar peste noapte starea s-a înrăutățit.

Câți români au încasat pensii speciale în februarie 2026. Cea mai mare indemnizație a trecut de 25.000 de lei

Numărul beneficiarilor de pensii de serviciu a fost, în februarie 2026, de 11.898 de persoane, cu 40 persoane mai multe comparativ cu luna anterioară, din care 7.863 de beneficiari cu pensie din Bugetul Asigurărilor Sociale de Stat - BASS.