Accident mortal în Alba. Un bătrân a fost spulberat de mașină, pe trecerea de pietoni

×
Publicitate

Accident mortal în Alba Iulia. Un bărbat în vârstă de 60 de ani a fost spulberat de o maşină în timp ce se afla pe trecerea de pietoni.

În urma impactului, trupul bărbatului a fost proiectat 40 de metri pe şosea.

Totul s-a petrecut în apropierea mall-ului din Alba Iulia. Victima traversa regulamentar când maşina condusă de tânărul de 24 de ani l-a lovit în plin şi l-a aruncat la zeci de metri pe asfalt.

Vecină: "Venea de peste drum să aducă drujba. Am auzit o bubuitură puternică. l-a luat pe capotă şi în momentul când l-a izbit şi l-a lovit a dat cu capul de beton. În două minute eu am fost la poartă şi nu era niciun fel de semn de viaţă."

Martor: "Eu m-am oprit să dau prioritate să treacă o doamnă. Pe domnul l-am văzut în capăt, eu am stat ca oricare să treci şi am ieşit din maşină și am strigat să cheme cineva ambulanţa".

La faţa locului a ajuns şi o ambulanţă, însă pentru bărbat era prea târziu, s-a stins din viaţă imediat după impact.

Maria Babeș, medic SAJ Alba: "La locul accidentului am găsit un pacient lovit pe trecerea de pietoni. Este decedat cu leziuni incompatibile cu viaţa."

Vecin: "Dacă nici pe trecerea de pietoni nu mai eşti în siguranţă, unde mai eşti în siguranţă?!"

Tânărul a fost testat de poliţişti cu aparatul alcool test, iar rezultatul a fost negativ.

Comisar şef Dan Toma, Biroul Rutier Alba Iulia: "Nu a acordat prioritate de trecere unei persoane angajate regulamentar în traversarea străzii şi a accidentat-o mortal"

Şoferul este cercetat acum pentru ucidere din culpă.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Un german de 86 de ani este suspectat că și-a omorât iubita de 30 de ani, cu o cârjă, în București. Aveau o relație de 10 ani

Caz șocant în Capitală. Un cetățean german în vârstă de 86 de ani este cercetat penal în legătură cu moartea suspectă a iubitei lui, o tânără de 30 de ani.

Incident șocant în Iași. O femeie a sărit dintr-o mașină de transport alternativ în mers, după un conflict cu șoferul

Incident șocant în Iași. O femeie, pasageră într-o mașină de transport alternativ, a sărit din mers în urma unei discuții în contradictoriu cu șoferul. Femeia a ajuns la spital.

Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Recomandări
Ilie Bolojan caută sprijin pentru un guvern minoritar după retragerea miniștrilor PSD din Executiv

Cei din PSD caută sprijin pentru o moțiune de cenzură, iar PNL e în căutare de aliați care să susțină un guvern minoritar.

Ancheta incendiului de la Matei Balș a fost finalizată. Focul ar fi pornit de la aparate de încălzire aduse de acasă

La cinci ani de la incendiul devastator de la Institutul de Boli Infecțioase Matei Balș din Capitală, care a curmat viața a nouă pacienți, procurorii au finalizat ancheta.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.