Una dintre cele mai bogate femei din lume și-a făcut tatuaj cu Snoop Dogg. Averea uriașă pe care o are | FOTO

62323779
Getty

În vârstă de 81 de ani, afacerista americană, scriitoare și prezentatoare TV Martha Stewart și-a tatuat pe unul dintre brațe chipul celebrului rapper Snoop Dogg. Însă, fanii nu cred că ar fi vorba despre un tatuaj adevărat.

Afacerista de peste Ocean a postat pe Instagram noua sa realizare, dar internauții sunt sceptici că acest tatuaj cu chipul lui Snoop Dogg ar fi fost „bătut” cu cerneală permanentă.

"My Dogg! Mulțumesc pentru tatuajul uimitor. Pentru totdeauna legată cu cerneală de favoritul meu Snoop Dogg", a reacționat ea.

A fost un șoc pentru cei 1,7 milioane de fani ai ei de pe Instagram, iar mulți au presupus că gestul ei ar putea face parte dintr-o scenetă pentru o viitoare reclamă la Super Bowl.

Mult-așteptatul meci de fotbal american este programat să înceapă duminică, iar Rihanna va cânta în celebra pauză.

Relație specială cu Snoop Dogg

"Este adevărat? Bc dacă da, eu sunt aici pentru asta" / "Poate un teaser pentru o reclamă la Super Bowl?" / "Este aceasta o știre falsă sau reală? Trebuie să știm Martha", au fost câteva dintre reacțiile fanilor săi.

Relația dintre Snoop Dogg și Martha datează încă din 2008, când rapperul în vârstă de 51 de ani a apărut în emisiunea The Martha Stewart Show.

Până în 2014, cei doi au dezvoltat o relație axată pe glume online - până când vedeta de televiziune a recunoscut că și-ar fi dorit să fie "prieteni mai apropiați" în timpul unui interviu pe platforma Reddit.

Despre "legătura lor specială" a scris Martha în avanpremiera cărții de bucate a muzicianului din 2018, From Crook To Cook.

"Relația noastră s-a născut din legătura noastră cu mâncarea, în timp ce pregăteam niște piure de cartofi cu coniac și negrese verzi. Să lucrez cu Snoop în bucătărie a fost o experiență remarcabilă pentru mine. Nu numai că m-a învățat jargon nou și referințe culturale, dar m-a surprins cu tehnicile și rețetele sale unice de gătit", a spus Martha Stuart la momentul respectiv, potrivit Metro.co.uk.

Din miliardară, a rămas milionară

Averea averea actuală a Marthei Stewart este de 400 de milioane de dolari. Însă, averea sa s-a ridicat nu cu mult timp în urmă la 1,6 miliarde de dolari.

Conform Business Insider, în 1999, Stewart a obținut profituri masive din boom-ul dot-com cu oferta publică inițială a companiei Martha Stewart Living Omnimedia. Ea a sunat clopoțelul Bursei de Valori din New York atunci când a început ziua de tranzacționare, iar la sfârșitul acesteia, era miliardară. Publicația Fortune a relatat că Stewart a fost "prima femeie miliardară autohtonă din America".

"A fost o zi minunată", a declarat Stewart pentru Business Insider, descriind experiența de a obține o avere netă de 10 cifre. "Am mers cu mașina pe Madison Avenue după ofertă. Am fost instantaneu o miliardară de 1,6 miliarde de dolari. A fost o zi fabuloasă și m-am gândit, huh... Pot cumpăra orice pe această stradă!". Din nefericire, nu a apucat să se bucure pe deplin de noua ei avere, pentru că era "prea ocupată cu munca". Bula dot-com a explodat în cele din urmă, iar o mare parte din averea ei netă s-a evaporat, notează cei de la Mashed.com. A rămas, astfel, cu „doar” 400 de milioane de dolari în cont.

Articol recomandat de sport.ro
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Citește și...
Soția lui Pete Hegseth, criticată dur după ce a purtat o rochie care ar fi de pe Shein la o cină oficială la Casa Albă. FOTO

Jennifer Rauchet, soția lui Pete Hegseth, a stârnit un val de reacții după ce ar fi purtat o rochie ieftină la evenimentul formal.

Celebrul serial „Dr. Quinn, Medicine Woman”, disponibil acum pe VOYO. Curaj, dragoste și feminism în Vestul Sălbatic

Fanii serialului clasic western „Dr. Quinn, Medicine Woman” pot urmări aventurile medicului Michaela Quinn (Jane Seymour) și ale familiei sale pe platforma VOYO, bucurându-se de povești despre curaj, dragoste și valori familiale în Vestul Sălbatic.

Actorul Cuba Gooding Junior a vizitat saloanele pentru copii de la Spitalul Obregia. Interviu pentru Știrile Pro TV

“Show me the money!” este una dintre replicile care i-au câștigat Oscarul, dar l-au adus și în România.

Recomandări
Donald Trump a dezvăluit negocieri secrete cu Iranul, iar Teheranul a transmis un mesaj dur privind programul nuclear

Donald Trump a transmis că negocierile cu Iranul continuă, în spatele ușilor închise, și că, în afară de el, puțini oficiali din administrație cunosc conținutul discuțiilor.

MApN: Noi atacuri ale Rusiei în Ucraina, în apropierea graniţei fluviale cu România. Mesaj RO-Alert, emis în Tulcea

În dimineața zilei de vineri, 1 mai, Federația Rusă a atacat  obiective civile și de infrastructură din Ucraina, în proximitatea frontierei fluviale cu România, anunță Ministerul Apărării.

Petrecerile de 1 Mai au început în Vama Veche, dar frigul i-a gonit pe turiști de pe plajă către cluburi și terase încălzite

S-a furat startul petrecerilor de 1 Mai, joi noapte, în Vama Veche. Vremea e mai degrabă de iarnă, așa că tradiționalele întâlniri pe plajă, cu chitara, nu au mai avut loc.