Epilarea inghinala, un pericol pentru sanatate

60357155

Parul pubian nu este nici pe departe inutil. Daca este prezent in zona inghinala, este pentru ca protejeaza pielea sensibila si mucoasa zonei genitale. Indepartarea lui poate sa aiba consecinte cu adevarat grave pentru sanatate.

Epilarea cu ceara smulge, pe langa parul "mult nedorit" si bucati mici din stratul superior al pielii, fapt ce deschide portile pentru ca bacteriile sa intre in corp.

Veruci vulgare, plane, negi, herpes, Hpv, infectii cu stafilococ, foliculita si fire de par crescute sub piele – cu toate acestea te poti trezi dupa vizita la cosmeticiana.

Afla mai multe despre epilarea inghinala pe www.csid.ro

Articol recomandat de sport.ro
Dara a spus totul despre ”cea mai neașteptată întâlnire”
Dara a spus totul despre ”cea mai neașteptată întâlnire”
Citește și...
Bujorii de munte, atracția sezonului pentru mii de turiști, ocrotiți de lege. Ce riscă cei care vor să plece cu flori acasă

Mii de oameni, iubitori de frumos, urcă pe munte zilele acestea să vadă un spectacol rar al naturii. 

„Traiul în doi este mai ieftin”. De ce tinerii preferă să stea în chirie până își găsesc „jumătatea”

Tinerii amână căsătoria și momentul cumpărării unei locuințe. Preferă să stea cu părinții sau în chirie până la 30 de ani și după acest prag să devină proprietari. 

Aproximativ 20.000 de angajați din educație au protestat în București. Ei susțin că multe salarii din sistem au scăzut

Angajații din educație au protestat patru ore în capitală, nemulțumiți de proiectul legii salarizării unice. Au fost aproximativ 20.000 de oameni, potrivit sindicaliștilor.

Recomandări
Viitor incert pentru Guvernul Veștea. PSD nu garantează voturile, iar excluderea premierului desemnat din PNL rămâne pe masă

Votul pentru Guvernul Veștea se amână din nou, după ce președintele PSD Sorin Grindeanu l-a informat pe premierul desemnat că social-democrații nu pot lua o decizie finală până duminică. 

Nicușor Dan, despre Guvernul Veștea și voturile AUR: L-am desemnat cu convingerea că poate să fie votat. Mai departe discutăm

Președintele Nicușor Dan a fost întrebat, joi, la Bruxelles, ce părere are despre faptul că premierul desemnat, Adrian Veștea, încearcă să obțină o majoritate în Parlament inclusiv cu voturile partidului AUR.

DNA îl acuză pe Ciucu de luare de mită. Dezvoltatori imobiliari ar fi finanțat cu 250.000 de euro campania sa electorală

Primarul Capitalei Ciprian Ciucu a fost plasat sub control judiciar și nu poate să părăsească România.