Seful serviciului de Urgenta si SMURD Timisoara regreta demisia lui Raed Arafat

60521716

Mihai Grecu, şeful Unităţii de Primire a Urgenţelor de la Spitalul Judeţean Timişoara, a declarat că regretă decizia fondatorului SMURD de a demisiona din funcţia de subsecretar de stat în Ministerul Sănătăţii.

Domnul doctor Arafat este un profesionist”, a declarat în această dimineaţă Mihai Grecu. Acesta a adăugat că, din poziţia în care s-a aflat, Raed Arafat a fost un sprijin permanent pentru Timişoara. “Fără îndoială, demisia domnului Raed Arafat reprezintă o mare pierdere pentru noi”, a mai spus Mihai Grecu.


Raed Arafat a declarat, marţi, că este dispus să revină la munca pe care a făcut-o, nu la funcţie, cu condiţia să fie lăsaţi experţii să lucreze şi că probabil îşi va lua concediu fără plată două - trei luni, pentru ca să organizeze dezbateri privind propunerile pentru sistemul de urgenţă. Demisia lui Raed Arafat pleacă de la poziţiile tranşante ale preşedintelui Traian Băsescu, care l-a catalogat pe acesta ca fiind cel mai mare duşman al sănătăţii private.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din targ.Prins cand vroia sa scoata ilegal din tara o fata

S-a intamplat ieri, in jurul pranzului, la Punctul de Trecere a Frontierei Cenad, cand un tanar, insotit de o minora, a incercat sa iasa din tara impreuna cu aceasta, prezentand politistilor o procura notariala falsa.

Radarele nu lipsesc nici astazi de pe drumurile din judetul Timis. Vezi unde vor fi amplasate

Daca pleci la drum, iata unde trebuie sa respecti limita de viteza:

Descinderi la Centrul de Transfugi din Timis. 35 de persoane sunt suspectate de furturi din locuinte

In aceasta dimineata, agentii Sectiei Rurale de Politie si cei de la Investigatii Criminale au facut controale la Centrul de Transfugi. Ei au verificat mai multi indivizi suspecti ca au furat obiecte de valoare din patru locuinte din Dumbravita.

Recomandări
Energia produsă la Rovinari, de 2-3 ori mai ieftină decât cea importată. Cât costă un megawatt-oră

În plină criză energetică, România mizează din nou mai mult pe centralele pe cărbune. La Rovinari funcționează acum trei capacități de producție, în loc de două pentru a acoperi o parte din deficitul generat de oprirea Unității 2 de la Cernavodă. 

Ce urmează după decizia CCR privind legea integrității. Opțiunea pe care o are la dispoziție Nicușor Dan

Amendamentul PSD din legea integrității care îl lasă fără mandat pe primarul Timișoarei Dominic Fritz a fost declarat constituțional de judecătorii CCR.

Opere ale pictorului Alexandru Țipoia, prezentate în premieră la Inspectorul Pro. Familia vrea să le doneze statului

Creația pictorului Alexandru Țipoia este oferită gratuit statului român. Dar, procesul de donație s-a blocat în birocrație, spune familia.