Focuri de arma in Timis pentru prinderea unor hoti care furau dintr-o casa in constructie

61505853

 Doi indivizi de 33 si 41 de ani din Sacalaz, judetul Timis au fost surprinsi de politisti in timp ce incercau sa fure mai mule tevi de cupru dintr-o casa aflata in constructie.

 Totul s-a petrecut in noaptea de duminica spre luni, cand, in timp ce politistii din Sacalaz patrulau pe raza localitatii, au suprins in flagrant doi indivizi care sustrageau bunuri dintr-o casa aflata in constructie.

In momentul in care i-au vazut pe politisti, cei doi infractori au luat-o la goana si au incercat sa scape sarind gardul imobilului pe care il pradau si ajungand in curtea unui alt localnic. Dupa ce, fara succes, i-au somat sa se opreasca, politistii au tras un foc de avertisment in plan vertical, reusind in cele din urma sa-l prinda pe unul dintre hoti, un barbat de 41 de ani.

Ulterior, in urma investigatiilor, politistii l-au depistat si pe cel de al doilea barbat, care a fost condus la sediul politiei pentru audieri.

Cei doi suspecti au fost retinuti pentru 24 de ore si s-au ales cu dosare penale pentru furt calificat.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
TIMIS: Un barbat a scapat ca prin minune cu viata, dupa ce masina pe care o conducea a fost lovita de tren

  Un barbat de 42 de ani din judetul Timis a scapat ca prin minune cu viata, dupa ce masina pe care o conducea a fost lovita de tren.

Dupa ce a provocat un accident in lant si a incercat sa fuga de politisti, un sofer a ajuns la spital. Ce ascundea barbatul

 Un sofer de 31 de ani din Timisoara a provocat un accident in lant apoi a incercat sa fuga de politisti.

Tramvaiele 4, 5 si 6 nu vor mai circula intre Piata Traian si Piata Banatul, de luni, 28 aprilie. Ce trasee vor avea

Regia Autonoma de Transport Timisoara anunta calatorii ca de luni, 28 aprilie, circulatia tramvaielor intre Piata Traian si Piata Banatul va fi intrerupta. Asta pentru ca incep lucrarile de reabilitare a strazii Stefan Cel Mare si a liniei de tramvai.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.