FC Timisoara a devenit Poli Timisoara si in actele FRF

60564259

Federația a recunoscut oficial că echipa alb-violetă se numește iar ”Poli” și are dreptul de a folosi culorile și palmaresul echipei înființate în 1921.

Site-ul oficial al FRF a fost publicat hotărârile luate în ședința Comitetului Executiv al forului fotbalistic. Una dintre hotărâri a fost recunoașterea oficială a schimbării numelui echipei care joacă pe stadionul ”Dan Păltinișanu”, din FC Timișoara în Poli Timișoara.

”(Comitetul Executiv) a luat act de Hotărârea TAS și a admis schimbarea denumirii clubului din SC FC Timișoara SA în SC Politehnica Timișoara SA”, au anunțat cei de la FRF. Decizia dată luna trecută de Tribunalul de la Lausanne se referea și la culorile și palmaresul clubului înființat în 1921. ”Noi am aprobat schimbarea denumirii, în virtutea deciziei TAS, iar Poli Timișoara poate să se folosească de culorile alb-violet și de palmares”, a specificat ofițerul de presă al FRF, Paul Zaharia.
 

Articol recomandat de sport.ro
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
A dezvăluit relația cu Cristiano Ronaldo după nunta fotbalistului cu Georgina Rodriguez: ”E de prost gust!”
Citește și...
Axente vede partea plina a paharului: ”Suntem privilegiati, ne place sa mergem la serviciu”

Chiar daca lui Poli i s-a luat dreptul de a promova, atacantul timisorean spune ca va juca fotbal din placere in acest campionat, fotbalistii fiind printre putinii oameni care chiar se bucura cand isi fac meseria.

Tragedie intr-o familie din Timis. Un copil de 14 ani a sfarsit sub un camion incarcat cu lemne

Baiatul plecase cu tatal sau si o echipa de muncitori intr-o padure din localitatea Luncanii de Jos, sa taie lemne. In timp ce parintele acestuia incarca trunchiurile de copaci, copilul astepta in cabina masinii.

Popovici nu vrea sa creada ca s-a terminat: ”Poate are domnul Iancu un as in maneca”

Atacantul timsorean i-a criticat pe liderii politici din Timis, pe care ii acuza ca nu s-au tinut de promisiune. „Ne-au dezamagit autoritatile”, a spus Popovici.

Recomandări
Dunărea a secat atât de mult încât bacurile nu mai pot circula. Pe alocuri apa ajunge până la genunchi

Seceta de pe Dunăre pune în pericol circulația cu bacurile. Mai mulți operatori au anunțat că au suspendat trecerile după ce nivelul apei a scăzut la un nou minim istoric.

Filmul „Nu e locul tău aici”, cu Adrian Văncică în rolul principal, marele câștigător al Festivalului de Film de la Locarno

„Nu e locul tău aici”, regizat de Florin Șerban, a câștigat la Festivalul Internațional de Film de la Locarno Leopardul de Aur/Marele Premiu, Premiul Europa Cinemas Label și o Mențiune specială pentru interpretare.

Paturi goale și cheltuieli uriașe în spitalele mici. În unele unități, peste 90% din venituri se duc pe salarii

Unul din 3 paturi pentru pacienții acuți rămâne neocupat în spitalele din România deși marile unități de urgență sunt frecvent supraaglomerate.