Steaua - Napoli, scor final 3-3, in grupele Europa League

FC Steaua Bucuresti, suporteri, galerie

UPDATE: Scorul a fost deschis chiar in minutul 1 al meciului, cu un autogol al italienilor. Apostol a sutat spre poarta adversa, iar fundasul Cribari a deviat mingea in propria poarta!

Tanase a inscris in minutul 12, pentru scorul de 2-0, iar in minutul 16 Kapetanos a incheiat seria golurilor pentru stelisti.

Italienii au marcat prima oara in minutul 44, prin Vitale, apoi in minutul 73 Hamsik a inscris pentru 3-2, iar in minutul 98, in prelungiri, italienii au egalat.

Inainte de inceperea meciului, un taxi in care se aflau patru suporteri italieni a fost atacat cu pietre in apropierea stadionului. 12 dintre suporteri au fost dusi la Sectia 22 Politie, urmand sa fie sanctionati.

Purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, Christian Ciocan, a declarat, joi, pentru Mediafax, ca suporterii s-au luat la cearta, au incercata sa provoace o bataie, insa au fost vazuti de jandarmi si politisti, care au intervenit inainte ca vreo persoana sa fie lovita sau ranita.

Iar fanii de la Peluza Sud au sarit gardul despartitor, incercand sa arunce cu scaune spre suporterii italieni, care la randul lor au aprins mai multe torte in incercarea de a le arunca inspre stelisti.

Stewarzii de la stadion au fost depasiti de evenimente, iar la inceputul meciului au intervenit jandarmii. Acestia i-au obligat pe cei circa 600 de fani italieni sa se retraga intr-un colt, formand un cordon in jurul lor.

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless
SCANDALOS! Steaua interzice fanilor prima repriza cu Napoli. Afla de ce!

Steaua si-a chemat fanii pentru meciul cu Napoli doar in repriza a doua. Steaua - Napoli e LIVE VIDEO pe ProTv si www.sport.ro, azi, ora 20:00.

Gigi Becali, a declarat, duminica seara, ca Marius Lacatus este noul antrenor al echipei din Bulevardul Ghencea, el urmand sa se afle pe banca tehnica pana la finalul actualei editii a Ligii I.

Banel duce Steaua in optimile Cupei Romaniei. 1-0 cu Gaz Metan CFR Craiova

Steaua Bucuresti s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins, joi, la Craiova, cu scorul de 1-0 (0-0 la pauza), formatia din Liga a II-a Gaz Metan CFR Craiova.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

Situație de urgență în Slănic Prahova, după surparea străzii din centru. Localitatea stă pe un uriaș zăcământ de sare

Este alertă în Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.

STENOGRAME din cazul discipolului lui Bivolaru. Cum și-a mințit o victimă că a salvat-o de la moarte deblocând o chakră

Un instructor de yoga din București, considerat discipol al lui Gregorian Bivolaru, este acuzat fapte grave.