Un meci din Liga a II-a s-a terminat 14-0, după ce antrenorul gazdelor le-a spus jucătorilor săi ”s-o lase mai moale”

Un meci din România s-a terminat 14-0, după ce antrenorul gazdelor le-a spus jucătorilor săi ”s-o lase mai moale”
Facebook/ FC Buzău

Meciul de Liga a II-a dintre FC Buzău și Unirea Constanța a înregistrat sâmbătă scorul campionatului: 14-0. La pauză era 9-0, moment în care antrenorul gazdelor le-a cerut jucătorilor săi ”s-o lase mai moale”.

Partida dintre FC Buzău și Unirea Constanța, din etapa a cincea a Ligii a II-a, s-a terminat sâmbătă cu scorul de 14-0. La pauză era deja 9-0, iar antrenorul echipei din Buzău le-a cerut atunci jucătorilor săi să fie mai blânzi în repriza a doua cu cei de la Constanța, mare parte din ei minori de la echipa de juniori a FCSB.

Scorul neverosimil înregistrat la Buzău a stârnit reacții contradictorii printre suporterii echipei, nu puțini fiind cei au comentat pe pagina FC Buzău că nu se cădea să-i umilească în așa fel pe cei de la Constanța.

”Joacă împotriva unei echipe compusă din fotbaliști de 16 și 17 ani. Cât de nesimțit poți fi Pustai să nu te oprești când joci cu asemenea adversar ? Lipsă totală de respect față de adversar, umilesc niște copii”, a scris un suporter.

Mirel Rădoi, după ce tricolorii au fost eliminați de la Jocurile Olimpice: ”Mă puteţi critica pe mine”
Ce au păţit poliţiştii care l-au lăsat pe Vlad Pascu să conducă drogat

Ca răspuns, i s-a dezvăluit că antrenorul din Buzău a conștientizat și el asta, moment în care le-a cerut jucătorilor săi la pauză să fie mai indulgenți cu adversarii săi în repriza a doua. Așa se face că până la final au mai marcat de doar 5 ori, ducând scorul final la un neverosimil 14-0.

”Le-a cerut băieților să o lase mai moale la pauză. Dacă juca Bayern Munchen le dădea 40-50. Las-o pe asta cu lipsă de respect că nu ține”, sună comentariul suporterului.

Patronul Unirii Constanța, nepotul unui interlop

Unirea Constanța a fost înființată în vara acestui an pentru a evolua în locul Farului Constanța în Liga a II-a, după fuziunea ”rechinilor” cu Viitorul Constanța și accederea acestora în Liga I.

Totuși, Unirea Constanța joacă în Techirghiol și se prezintă ca ”echipa din sudul litoralului”, urmând să ia locul, practic, fostei Callatis Mangalia.

Până în urmă cu două etape, antrenorul Unirii Constanța era Ianis Zicu. Lotul lor prezent este improvizat din doar câțiva jucători cu oarecare experiență competițională și mai mulți minori împrumutați de la FCSB.

Patronul echipei Unirea Constanța este Altay Nuredin, de 27 de ani, nepotul lui Beinur Nuredin, un interlop din Mangalia cunoscut ca ”Spaima litoralului”.

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare
Mărturia fotbalistului care a eliminat-o pe Steaua din Cupa României: "Fac Glovo, ca să nu-i mai cer bani mamei"

Progresul Spartac a reușit să treacă de Steaua în turul al II-lea al Cupei României, scor 2-1.

Selecţionerul Mirel Rădoi a declarat, miercuri, după meciul României cu Noua Zeelandă, scor 0-0, ultimul pentru tricolori la JO de la Tokyo, că el poate fi criticat, însă jucătorilor nu li se poate reproşa nimic.

Moment emoționant: După ce a pierdut Copa America, Neymar a izbucnit în lacrimi. Cum l-a consolat Messi. VIDEO

Starul brazilian Neymar a fost consolat de argentinianul Lionel Messi, după ce Brazilia a pierdut finala Copa America, scor 0-1, în faţa Argentinei.

Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”

În timp ce cererea pentru muncitorii străini este tot mai mare, în România nu ajung suficienți. Agențiile de recrutare spun că unii străini ocolesc țara noastră și aleg Ungaria sau Croația.

Autoritățile ruse susțin că au găsit în sângele teroriștilor o substanţă psihotropă care schimbă percepţia realităţii

Cei patru principali suspecţi arestaţi după atacul terorist de la sala de concerte Crocus City Hall de lângă Moscova s-ar fi aflat sub influenţa drogurilor în momentul în care au executat împuşcăturile în masă - susțin autoritățile ruse.

Pedeapsa primită de paramedicul SMURD care a agresat sexual o pacientă, în ambulanță, în drum spre Spitalul Elias

Un paramedic SMURD, acuzat că a agresat sexual o pacientă pe care trebuia să o transporte în siguranță, la spital, a fost condamnat la 5 ani și 5 luni de închisoare.