Sloane Stephens, după ce a fost învinsă de Simona Halep. ”Nu e trofeul dorit”

Ultimul update: Sambata 09 Iunie 2018 18:50
Data publicarii: Sambata 09 Iunie 2018 18:46
Sloane Stephens

Americanca Sloane Stephens, locul 10 WTA, a glumit la festivitatea de premiere de sâmbătă de la Roland Garros, subliniind că nu şi-a dorit trofeul învinsei, dar pe acesta l-a primit. Ea a felicitat-o pe Simona Halep pentru titlul de la French Open.

"Mulţumesc pentru două săptămâni incredibile, nu e trofeul dorit, dar pe ăsta l-am primit. Felicitări, Simona, ţie şi echipei tale. Mulţumesc echipei mele, fără voi nu aş fi aici", a spus Stephens.

Simona Halep, locul I WTA, a câştigat, sâmbătă, turneul de la Roland Garros, după ce a învins-o, în finală, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-1, pe americanca Sloane Stephens, locul 10 WTA. În urma acestui succes, primul din carieră la un grand slam, Halep a devenit prima jucătoare română care câştigă un "major", după Viriginia Ruzici, care s-a impus, în 1978, tot la French Open.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Sloane Stephens Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Simona Halep, după ce a câștigat finala de la Roland Garros: ”Am visat la acest moment de la 14 ani”
Momentul în care Simona Halep devine câștigătoarea turneului de la Roland Garros. VIDEO
Simona Halep a câștigat finala de la Roland Garros. Este primul trofeu de Grand Slam din carieră
LA MARUTA
Ioana Ignat si Edward Sanda, un nou hit
Un nou hit de exceptie din partea celor mai talentati tineri, Ioana Ignat si Edward Sanda

09:10
NINJA WARRIOR
Fii pe fază!
Oare cine vor fi următorii semifinaliști Ninja Warrior?

00:30
LA MARUTA
Spectacol in memoria lui Dan Spataru
Silvia Dumitrescu s-a reunit impreuna cu alti artisti intr-un spectacol in memoria lui Dan Spataru

11:04
GOSPODAR FARA PERECHE
EXCLUSIV: Îl vor pe Vasile, dar cine sunt ele cu adevărat?
Adina, Amalia, Alexandra și Camelia - ele sunt fetele iubitoare de rural, care vor să-i fure inima lui Vasile.

03:14
EXCLUSIV: Cine concurează pentru inima lui Adrian?
Adina și Elena sunt cele două pretendente tinere la inima lui Adrian.

05:54
Si-au facut vacanta de vara la frig, in tarile nordice!
Tudor Ionescu si sotia lui au fost in Amsterdam, Brugges, Gent, Haga, Giethorn, Naarden

13:12
DIVERTISMENT
EXCLUSIV: Anda Adam plină de surprize!
Deschisă, cu suflet tânăr și cu forțe proaspete Anda este pusă pe fapte mari. Vlogging, piese, clipuri, familie sunt unele dintre subiectele pe care le discutăm cu Anda într-un interviu exclusiv pe PRO TV PLUS!

03:55
VISURI LA CHEIE
S-au intors acasa, insa nu la aceeasi casa.
Familia Dinuta poate incepe acum o viata noua, dupa ajutorul primit de la Visuri la cheie

15:14
ambulanta
Fotbalist englez, în stare gravă la spital, după un accident în timpul unei partide, la Buzău. VIDEO cu momentul
Cum a apărut Camila Giorgi în timpul unui meci în Tokyo. Fanii, șocați. FOTO
Golul fenomen reușit de Ibrahimovic. ”Golul 500 din cariera lui Zlatan e absurd”. VIDEO
Cupa Davis. România, învinsă de Polonia cu scorul de 3 - 2
Mondialele de canotaj. Aur pentru România, la proba dublu vâsle feminin categorie uşoară
Naomi Osaka, după o emisiune televizată: ”E timpul ca eu să părăsesc această planetă”
Naomi Osaka, Serena Williams
Naomi Osaka a dezvăluit ce i-a șoptit Serena Williams la ureche după finală
O româncă din Italia a câştigat un titlu european la patinaj artistic pe role. VIDEO
O caricatură „rasistă” cu Serena Williams a stârnit critici dure în mediul online. FOTO
Serbia - România 2-2 în UEFA Nations League. Condusă de două ori, România a obţinut o remiză
Reacții după sancționarea Serenei Williams la US Open. Djokovici: Arbitrul a împins-o la limită
Pedeapsa primită de motociclistul care a apăsat frâna adversarului la 200km/h. VIDEO